Netflix Türkiye’de Yayında! Netflix Nedir? Ücreti Ne Kadar?

0 114

Amerika’da oldukça yaygın bir şekilde kullanılan film ve dizi platformu Netflix, genişleme kararı almasının ardından farklı ülkelerde yayına başladı bu ülkeler arasında Türkiye’de bulunuyor. Netflix platformu nedir? Netflix üyelik ücretleri ne kadar?

1997’de Amerika’da kurulan ve o zamandan beri hızla büyümeye devam eden Netflix, milyonlarca kullanıcıya hizmet getiriyor. İnternet üzerinden dizi ve film izlemeyi sevenlere, bu hizmeti belirli bir ücret karşılığında sağlayan Netflix, korsan olarak indirilip izlenilen film ve dizilerin karşısına çıkıyor. Şimdiye dek yaklaşık 60 ülkede hizmet veren Netflix büyüme kararı almasının ardından 190 ülkede faaliyete geçme kararı aldı bu ülkeler arasında Türkiye’de var.

  • Netflix Hangi Platformlarda Kullanılabilir?

Ülkemizde kullanıma geçen Netflix’i izlemek için akıllı cihazınıza Netflix uygulamasını indirmeniz ya da bilgisayarınızdan Netflix sitesine ulaşmanız yeterli olacaktır.

  • Netflix’e Üye Olmak Ücretli Mi? Netflix Ücretleri Ne Kadar?

İnternet üzerinden film ve dizi izlemeyi sevenlerden biriyseniz bu platformda istediğinizi bulabilirsiniz. Ancak şuan için dizi ve filmlerde Türkçe altyazı seçeneği yok. Netflix’in ülkemiz için hizmet bedeli fiyatlandırması şu şekilde:

Basic: aylık 26.99 TL vererek bu hizmeti alabilirsiniz ancak görüntü kalitesine çok önem verenlerdenseniz bu üyelikte HD yayın yok sadece SD çözünürlükte izlemek mümkün. Ayrıca “Basic” üyeliği sadece tek bir ekranda izleme şansı elde ediyorsunuz.

Standart: aylık 33.99 TL karşılığında bu hizmeti alabiliyorsunuz HD yayın seçeneği olan Standart üyeliği ayrı ayrı iki erkanda kullanabiliyorsunuz.

Premium: aylık 40.99 TL karşılığında Ultra HD kalitesinde yayınları izleme şansı elde ederken aynı anda dört farklı ekranda bu üyeliği kullanabiliyorsunuz. Ayrıca ilerleyen zamanlarda farklı bir üyelik tipine geçme şansınız var. Netflix’e kayıt olan üyelere 1 aylık ücretsiz hizmet verildiğini de belirtmekte fayda var.

Aşağıdaki görsele tıklayarak Netflix platformunda kaçırmamanız gereken dizilere göz atabilirsiniz.

Kaçırmamanız Gereken Netflix Dizileri

Cevap bırakın