[Spoiler] Game of Thrones Dizisinin 7. Sezon Senaryosu İnternete Düştü

0 123

Gün geçmiyor ki bir Game of Thrones haberi ortaya çıkmasın. Ancak bu haber masum bir haber değil. Game of Thrones dizisinin yedinci sezon hikaye akışı internete düştü.

Televizyon dünyasının en çok konuşulanlarından olan Game of Thrones bu ünüyle birlikte internet ortamında bölümleri en çok indirilen dizi olarak üst sıralarda yer alıyor. Hangi karakterin ne zaman ölüp veda edeceği bilinmeyen ve izleyicilerini her daim şaşırtan Game of Thrones’un yeni sezona ait detayları gün yüzüne çıkmaya devam ediyor. Dizi hakkında ortaya çıkan gelişmeler her seferinde “Game of Thrones Dizisinden Yeni Görüntüler” tarzında masumluk taşımıyor. Bu kez ortaya çıkan haberler dizi tutkunlarını fazlasıyla kızdırmış durumda.

Game of Thrones Dizisinin 7. Sezon Senaryosu Sızdırıldı

Daha önce dizinin altıcı sezon senaryosunu internete sızdıran Reddit kullanıcısı Free Folk yine yaptı yapacağını… Bu kez dizinin yedinci sezon tüm bölümlerin senaryosunu paylaştı. Ortaya çıkan detayları doğrulayan şey ise dizide Missandei karakterinde izlediğimiz Natalie Emmanuel‘in paylaşmış olduğu tweet oldu.

Game of Thrones dizisinin yedinci sezonuna ait sürpriz bozan yazıyı öğrenmek istemiyorsanız haberi burada noktalamanızı tavsiye ediyoruz. Ancak çok fazla meraklıysanız ve yazıyı okumak istiyorsanız aşağıdan dizinin bölümlerine ait senaryolara göz atabilirsiniz.

BÖLÜM 1

Ak Gezenler Duvar’ın güneyine doğru yola çıkmış durumdalar. Bran ise Duvar’ı geçerek Westeros’un içine doğru ilerlemeyi başarır ve burada Gece Nöbeti’nin yeni Lord Kumandanı Dolorous Edd ile tanışır.

Sansa ve Jon onlara Boltonlarla olan savaşlarında yardım eden Kuzeyli aileler hakkında tartışmaya başlar. Sansa ve Lyanna Mormont yerlerinin destekçilere geri verilmesini ister ama Jon, Kastark ve Umber ailelerini gözetim altında tutmak için bunu reddeder.

Bölümün sonunda Daenerys’in önünde Westeros’un haritası vardır ve Tyrion’a dönerek “Başlayalım mı?” der.

BÖLÜM 2

Jon, Daenerys’ten kuzgun alır ve notta Daenerys’in tüm Kuzeyli lordlarla tanışmak istediği yazmaktadır. Sansa Ghost’u da yanına alarak Winterfell’i terk eder.

BÖLÜM 3

Jon ve Davos Dragonstone’a Daenerys ile tanışmaya gider ve Tyrion ile sahilde buluşurlar. Sonrasında ikili Daenerys ile buluşur. Jon, Daenerys’e Ak Gezenler’in bir tehdit olduğundan bahseder ama Daenerys inanmaz. Bran Winterfell’e varır ve Meera evine döner.

BÖLÜM 4

Arya Winterfell’e varır.

BÖLÜM 5

Sam, Gilly ve bebeği de alarak Winterfell’e gitmek için Oldtown’dan ayrılır. Jorah tedavi gördükten sonra Daenerys’in yanına Dragonstone’a gider.

Jon’a kuzgunla Arya ve Bran’in Winterfell’de olduğuna dair bir not gelir.

Jaime ve Bronn, Tyrion ve Davos ile karşılaşır. Tyrion, Cersei’yi Daenerys’e getirsin diye Jaime’yi ikna etmeye çalışır ama Jaime bu teklifi reddeder.

BÖLÜM 6

Jon, Gendry ve Brotherhood ile tanışır. Jon içerisinde Beric, Thoros, Tormund, Jorah ve Gendry’nin de bulunduğu küçük bir gruba önderlik eder. Takım Night King’in ordusuna saldırır.

Daenerys de olay yerine ejderhalarıyla birlikte gelir. Night King, Viserion isimli ejderhayı öldürür ve kendi zombi-ejderhasının üzerine biner.

Jon ölmeye yakındır ama Benjen imdadına yetişir ve Jon’u kurtarır.

Jon, Ak Gezenlerle olan mücadelesinde Daenerys kendisine yardımcı olursa sadece ‘Kuzeyin Kralı’ olacağına söz verir.

BÖLÜM 7

Sezonun başlarında Littlefinger Arya ve Sansa’nın arasını bozacak bir plan yapar ama Bran, Sansa’nın gerçeği görmesini sağlar.

Sezonun başlarında Jaime’den hamile olduğunu anlayan Cersei bu bölümde uyandığında kendisin kanlar içerisinde bulur.

Sam ve Bran, Jon’un ailesinin kim olduğunu araştırır ve Lyanna Stark ve Rhaegar Targaryen sonucuna ulaşırlar. Gerçek isminin de Jon değil ‘Aegon’ olduğu ortaya çıkar.

Jon ve Daenerys Kuzeye giderken sevişir.

Bölüm sonunda Duvar yıkılır ve Ak Gezenler ejderhaları Viserion ile harekete geçer.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın