En İyi Dövüş Filmleri Listesi

0

Tekken – 2010

Tekken - 2010

IMDb:  4.8

Oyun konsollarının vazgeçilmezlerinden olan Tekken oyununun beyaz perde uyarlaması olan filmin yönetmen koltuğunda Dwight H. Little oturuyor. Jon Foo, Kelly Overton, Cary-Hiroyuki Tagawa gibi isimlerin yer aldığı yapım özel güçlere sahip olan bir gencin hayatına odaklanıyor. Ondan özel güçlerini almak isteyen karanlık güçlerle karşı karşıya gelmek zorunda kalıyor.

 

Ninja – 2009

Ninja - 2009

IMDb: 5.5

Isaac Florentine’in yönetmen koltuğunda oturduğu film, Amerikalı Casey Bowman’a odaklanıyor. Scott Adkins, Tsuyoshi Ihara, Mika Hijii gibi isimlerin yer aldığı yapım, dövüş sahneleriyle donanmış intikam hikayesini perdeye taşıyor. Casey’in yakın arkadaşı Masazuka tarafından öldürülür ve Sensei Masazuka’yı sürgüne gönderir. Bir süre sonra intikam için geri dönen Masazuka’nın asıl hedefi Casey ve ona emanet edilen Yoroi Bitsu olacaktır.

 

Teenage Mutant Ninja Turtles – 2014

Teenage Mutant Ninja Turtles - 2014

Ninja Kaplumbağalar

IMDb: 5.9

Jonathan Liebesman’ın yönetmen koltuğunda oturduğu Ninja Kaplumbağalar’ın hikayesi aslında oldukça tanıdık. Daha önce çizgi filmleri ve seri filmleriyle izleyici karşısına çıkan yapım yeni uyarlamasıyla hasret gidermemize sebep oldu. Michalangelo, Donatello, Leonardo ve Raphael’in bir kimyansal işleme maruz kalarak büyüyüp insan boyutuna gelmeleri ve Ninja ustası Spinter’dan eğitim alarak kötülerle savaşmalarını anlatıyor. Filmin ikinci halkası Ninja Kaplumbağalar: Gölgelerin İçinden de sınırlı sayıda sinema salonlarında gösterime girdi.

 

Undisputed – 2002

Undisputed - 2002

Yenilmez

IMDb: 6.4

Aksiyon tutkunlarının heyecanla ve dikkatle izleyeceği filmlerden biri Yenilmez. Walter Hill’in yönetmen koltuğunda oturduğu yapımda Wesley Snipes ve Ving Rhames yer alıyor. Film, yenilmez boksör Iceman’ın cezaevine girmesi ve burada düzenlenen illegal boks maçlarına odaklanıyor. Filmin devam halkalarında farklı oyuncular karşımıza çıksa da 2006 ve 2010 yıllarında gelen devam filmleriyle sinemaseverlere etkileyici dövüş sahnelerini adeta yaşatıyor.

 

Grudge Match – 2013

Grudge Match - 2013

Hesaplaşma Zamanı

IMDb: 6.4

Robert De Niro, Sylvester Stallone, Kim Basinger gibi efsane isimleri bir araya getiren Hesaplaşma Zamanı, emekliye ayrılma zamanları gelen iki boksörün son çıktıkları maçı konu almaktadır. Bahislerin havada uçuştuğu filmin yönetmen koltuğunda ise Peter Segal oturuyor.

 

Never Back Down – 2008

Never Back Down - 2008

Asla Pes Etme

IMDb: 6.6

Jeff Wadlow’un kamera arkasına geçtiği film r-rated kategori ve genel izleyici kitlesine hitap eden iki farklı türde gösterime girdi. Sean Faris, Cam Gangdet, Even Peters gibi oyuncuların yer aldığı yapım, burjuvaların yaşadığı Orlando’da geçiyor. Zengin kesimin içerisine fakir bir şehirden gelen Jake itilip kakılmaktadır. Ryan adında bir gençle kavga eden Jake yenilmesinin ardından kendini dövüş sporlarına verir. Bu sporun bir sanat olduğunu fark eden Jake öğrenme için elinden geleni yapacaktır.

 

Ali – 2001

Ali - 2001

IMDb: 6.8

Michael Mann’ın yönetmen koltuğunda oturduğu Ali filmi, dünyanın gelmiş geçmiş en iyi boksörlerinden Muhammed Ali’nin hayatına odaklanmaktadır. Yakın tarihte hayatını kaybeden Muhammed Ali’nin hikayesinde Ali’yi Will Smith canlandırırken ona Jamie Foxx, Jon Voight, gibi ouncular eşlik etti.

 

Southpaw – 2015

Southpaw - 2015

Son Şans

IMDb: 7.5

Antoine Fuqua’nın kamera arkasına geçtiği Southpaw, dibe vuran bir boksörün eski günlerini kazanma çabasına odaklanıyor. Jake Gyllenhaal, Forest Whitaker ve Rachel McAdams’ın yer aldığı filmde Billy Hope, kendine hakim olamayıp karıştığı kavgada karısının ölümüne sebep olur, kızının da velayetini kaybetikten sonra işler istediği gibi gitmeyecektir. Boksu ve kızını kazanabilecek midir?

 

Jusan-nin no Shikaku – 2010

Jusan-nin no Shikaku - 2010

13 Süikastçi

IMDb: 7.6

1963 yılında vizyona giren filmin yeniden çevrimi olan 13 Süikastçi’nin yönetmen koltuğunda Takashi Miike oturuyor. Film eski Shogun’un oğlu olan ve yeni Shogun’un kardeşi Lord Nartitsugu’nun halka ve birçok kişiye karşı zalimce ve kural tanımaz davranışlarından rahatsız olan sadık samuray Shinzaemon’un ve ona yardımcı 12 adamın hikâyesini konu alıyor.

 

The Raid – 2011

The Raid - 2011

Baskın

IMDb: 7.6

Senaryosunu ve yönetmenliğini Gareth Edwards’ın üstlendiği nefes kesen aksiyon filmi Endonezya’nın suç dolu mahallelerinden birindeki suçlu dolu bir binaya yapılan baskını anlatmaktadır. Nefes kesen dövüş sahneleriyle dolu olan filmde İko Uvais, Yayan Ruhian, Ray Sahetapy gibi isimler yer alıyor.

 

Creed – 2015

Creed - 2015

Creed: Efsanenin Doğuşu

IMDb: 7.6

Ryan Cooger’ın yönetmen koltuğunda oturduğu film Rocky filmlerinin spin-off projesi olarak izleyici karşısına çıktı. Sylvester Stallone’un yedinci kez Rocky karakterinde izleyici karşısına çıkan film, Apollo Creed’in oğlunun hikayesine odaklanıyor. Apollo Creed’in kazandığı şampiyonluklardan elde edilen servetin sayesinde zengin bir ailede büyüyen ama bu hayatı reddederek boksör olma hayalleri kuran Adonis Johnson (Michael B. Jordan)’ın, onu yetiştirip şampiyon bir boksör olması için Rocky Balboa’nın peşine düşmesini anlatılıyor.

 

Huo Yuanjia – 2006

Huo Yuanjia - 2006

Korkusuz

IMDb: 7.7

Çin Dövüş Sanatları ustası Hou Yuanjia’nın hayatını beyaz perdeye taşıyan film Amerikan, Hong Kong, Çin ortak yapımı olarak izleyiciyle buluştu. Yönetmen koltuğunda Ronny Yu’nun oturduğu filmde Jet Li, Shido Nakamura, Betty Sun, Yong Dong gibi oyuncular bir araya geldi. Film, Huo Yuanjia’nın ünlü bir dövüşçü olan babasının bir anlık dalgınlığı sonucu rakibine yenilmesiyle yaşadığı büyük utancı ve büyük bir dövüşçü olma hırsını sinemaya taşıyor.

 

The Last Samurai – 2003

The Last Samurai - 2003

Son Samuray

IMDb: 7.7

Tom Cruise, Timothy Spall, Ken Watanabe, Shin Koyamada, Billy Connolly gibi oyuncuları bir araya getiren film 1980’ler Amerika’sında geçiyor. Edward Zwick’in yönetmen koltuğunda oturduğu filmde, Amerikan yüzbaşısı Nathan Algren Japon İmparatorunun davetlisi olarak Tokyo’ya gider. Savaş sırasında Samuraylara esir düşen Algren, kim olduğunun anlaşılması için köye götürülür. Samuray kültürüyle tanışan ve etkilenen yüzbaşı eğitim almaya başlar. Davetli olarak geldiği Japonya’da Samuraylar arasına katılır.

 

The Wrestler – 2008

The Wrestler - 2008

Şampiyon

IMDb: 7.6

Film, 80’li yılların dövüşçücü Randy Robinson’un New Jersey çevresinde okul ve müsamere salonlarında dövüşüp zorluklarla para kazandığı hayatını beyaz perdeye taşıyor. Robert D. Siegel’in senaryosunu yazdığı filmde Darren Afrofnosky yönetmen koltuğunda oturuyor. Mickey Rourke’un Oscar’da En İyi Erkek Oyuncu adaylığı kazandığı filmde ayrıca Marisa Tomei, Evan Rachel Wood gibi isimler de yer alıyor.

 

The Fighter – 2010

The Fighter - 2010

Dövüşçü

IMDb: 7.9

David O. Russell’ın yönetmen koltuğunda oturduğu filmde Christian Bale, Mark Walhberg ve Amy Adams gibi isimler bir araya geliyor. Amerikan aile yapısı ve gençlerin içinde bulunduğu ruhsal çöküntülere de odaklanan film, sıfırdan başlayıp zirveye yükselen boksörün hikayesini anlatıyor. Christian Bale’in En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu ödülünü kazandığı filmde Melissa Leo da En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu ödülünü kucakladı.

 

The Raid 2: Berandal

The Raid 2: Berandal

Baskın 2

IMDb: 8.0

Gareth Evans’ın senaryosunu yazıp yönetmenliğini üstlendiği filmde Iko Uwais, Yayan Ruhian, Arifin Putra gibi isimler yer alıyor. Düşmek bilmeyen enerjisiyle izleyicinin dikkatini çeken film nefes kesen dövüş sahneleriyle saygın dövüş filmleri arasından sıyrılıyor. İlk filmde uyuşturucu çetesini çökerten Rama’nın yeni görevi, yeraltı dünyasına sızıp yozlaşmış sistemin çürük halkalarını oluşturan politikacı ve polisleri açığa çıkarmak olacaktır.

 

Million Dolar Baby – 2004

Million Dolar Baby - 2004

Milyon Dolarlık Bebek

IMDb: 8.1

Clint Eastwood’un kamera arkasına geçtiği yapımda Hilary Swank, Morgan Freeman başrolleri üstlendi. Yönetmen Eastwood’un da oyuncular arasında yer aldığı Milyon Dolarlık Bebek, dövüş eğitmeni Frankie Dunn’ın spor salonuna gelen Maggie Fitzgerald ile değişen hayatını konu ediniyor. Film kazandığı 5 Oscar Ödülü ile başarısını taçlandırdı.

 

Ip Man – 2008

Ip Man - 2008

IMDb: 8.1

Bu yıl devam filmi de vizyona giren Ip Man’in ilk filmi, Bruce Lee’nin hocası olan Wing Chun ustası Yip Man’in yaşamına odaklanıyor. Wilson Yip’in yönetmen koltuğunda oturduğu yapımda Donnie Yen, Simon Yam, Lynn Hung, Gordon Lam, Fan Sui-Wong gibi isimler yer alıyor.

 

Kill Bill: Vol. 1 – 2003

Kill Bill: Vol. 1 - 2003

IMDb: 8.1

Usta yönetmen Quentin Tarantino’nun kamera arkasına geçtiği filmde Uma Thurman başrolü üstlenirken ona David Carradine, Lucy Lui, Vivica A. Fox, Chia Hui Lui gibi isimler eşlik ediyor. Olağan dövüş ve öldürme yeteneklerine sahip gelin, birçok suikastta aktif rol almıştır. Bill tarafından ihanete uğrayan gelin, bir arabada hissiz bir halde uyanır. Düğün günü kendisine yapılanları an be an hatırlayan gelin Bill’i öldürmek için her önüne geleni harcamaktan çekinmeyecektir.

 

Warrior – 2011

Warrior - 2011

Büyük Dövüş

IMDb: 8.2

Joel Edgerton, Tom Hardy, Jennifer Morrison, Nick Nolte gibi oyuncuları bir araya getiren Warrior Gavin O’Connor tarafından yönetiliyor. Dövüş videoları kısa sürede çok izlenen Tommy Riordon yakında yapılacak olan 5 milyon dolar ödüllü bir yarışmaya girmek istemektedir. Babası eski bir dövüşçü olan Tommy, onun alkolden kurtulmasını fırsat bilerek babasından kendisini bu dövüşe hazırlamasını ister.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın