logo
Filmler     Seanslar     Salonlar     İncelemeler      Galeriler     Haberler

 
logo
ara
Bizi takip edin
facebook twitter google plus youtube

''Sürgün İnek'' Filminin Fragmanı Yayınlandı

Haber Detayları

Editör : Tolga Gürsoy

''Sürgün İnek'' Filminin Fragmanı Yayınlandı

10/01/2014
''Sürgün İnek'' Filminin Fragmanı Yayınlandı

Yaşanmış bir olaydan senaryolaştırılan ''Sürgün İnek'' filminin fragmanı sinemaseverlerle buluştu.

Kadrosunda Hasan Kaçan, Şebnem Sönmez, Vildan Atasever, Tolga Güleç, Fırat Tanış, Cezmi Baskın, Tarık Papuçcuoğlu, Köksal Engür, Yılmaz Gruda, Eşref Kolçak, Sadi Celil Cengiz gibi isimlerin yer aldığı Sürgün İnek filmi 28 Şubat'ta vizyona girecek.

Filmin konusu şu şekilde:


"Yıl 1997. Düşüncelerinden ötürü insanların sürüldüğü günlerde, sıra Gomalak köyündeki bir ineğin özgürlüğüne gelmiştir.
Şevket ve Cemile kendi halinde yaşayan,birbirlerini ve inekleri Sarıkız'ı çok seven bir çifttir.Bu çiftin hayatları ineklerinin Atatürk büstünü kırmasıyla birden bire içinden çıkılmaz bir hal alır. Bu olayın çığ gibi büyüdüğüne, hadisenin köy sınırlarını aştığına, şaşkınlık ve korkuyla şahit olurlar. Muhtarından, ihtiyar heyetine, bürokratından, askerine herkes bir ineğin peşine düşer.  Mesele büyüdükçe işle sağından solundan ilgili bütün kişiler kendilerini trajikomik bir hal içinde bulur. Olaylar giderek bir komedi şölenine dönüşür. Kahramanlarımız düştükleri bu durumdan nasıl sıyrılacaklardır? Özgürlüğünü kaybeden Sarıkız eski mutlu günlerine dönebilecek midir" 
 

Yorumlarcomments powered by Disqus


Yorum Yap

Üye girişi yapılmadı. Yorum yazabilmek için üye girişi yapılmalıdır. Giriş yap
 
Bumerang - Yazarkafe

Alexa