Sinemanın Birbirinden Farklı Film Karakterleri
03/11/2016

Sinemanın Birbirinden Farklı Film Karakterleri

Yüzünden gülücük eksik olmayan Willy Wonka'dan en ikonik karakter Joker'e... Sinema dünyasının en tuhaf karakterlerini bir araya getirdik.


Filmlerde izlediğimiz birçok karakteri gündelik hayatımızda görmüş olsak pek şaşırmayız. Ancak öyle karakterler var ki bazıları kendilerine has hareketleriyle, bazıları iç tırmalayan gülüşleriyle, bazıları da korkutucu bakışlarıyla hafızalarda yer eder. Beyaz perdenin ikonik karakterlerinden olan Joker'den yüzünden gülücük eksik olmayan Willy Wonka'ya, ana kuzusu gibi görünse de korkutucu bir katil olan Norman Bates'ten Hannibal'a, sinema dünyasının en tuhaf karakterleri.

Vera Cruz

Vera Cruz

Elena Anaya ve Antonio Banderas'ın başrollerini üstlendiği İçinde Yaşadığım Deri (The Skin I Live In), intikam üzerinden ilerleyen modern frankenstein hikayesi olarak karşımıza çıkıyor. Film soğuk havasıyla her an kapatma etkisi yaratıyor olsa da, Vera Cruz gibi varlıkla tanışmanın verdiği hissiyat filmin izlenilebilirliğini arttırıyor.

Norman Bates

Norman Bates

1960 yapımı Sapık (Psycho) filminde karşımıza çıkan Norman Bates ana kuzusu gibi görünsede sinema dünyasının en gerçek katili olarak kabul edilir. Anthony Perkins'in filmdeki dillere destan performansı yapımın, en iyi Alfred Hitchcock filmleri arasına girmesini sağlamıştır.

Theo ve Isabelle

Theo ve Isabelle

Bernardo Bertolucci'nin yönetmen koltuğunda oturduğu Düşler, Tutkular ve Suçlar (The Dreamers) pornografik öğeleri oldukça geniş bir şekilde kullanarak anlaşılmaz ve çok uzak bir hikayeye yakından bakmamız için fırsat veriyor. 60'lı yılların öğrenci hareketlerine odaklanan film ilginizi çekmese bile Theo ve Isabelle'in düşünmeye zorlayan ilişkileri dikkatleri üzerine çekiyor.

Benjamin Button

Benjamin Button

Francis Scott Key Fitzgerald'ın kısa öyküsünden yola çıkılarak beyaz perdeye adapte edilen filmin ana karakteri Benjamin Button izleyicilerin üzerinde farklı etkiler bıraktığı tartışılmaz bir gerçek. Söz konusu karakterin yaşlı bir adam şeklinde dünyaya gelmesi, babası tarafından reddedilmesi  ve sonrasında gelişen olayları konu alıyor. Benjamin Button karakterini Brad Pitt canlandırırken filmde Cate Blanchett, Tilda Swinton gibi isimler yer alıyor.

Joker

Joker

Rob Kane ve Bill Finger'ın yaratmış olduğu çizgi roman kahramanı Joker elbette sinema dünyasının en farklı karakterlerinden. Ona ikonik de diyebiliriz aslında... Batman'in baş düşmanı Joker fazlasıyla deli, biraz serseri yeşil saçları ve dağılmış makyajıyla gotik bir imaj çizerken girdiği ortamın havasını bir anda değiştirebiliyor. Heath Ledger'ın hayat verdiği Joker hafızlarımıza kazınsa da en son Jared Leto ile hayat buldu.

Paylaş:

SİZ DE YORUM YAPIN