Doctor Strange İzlemeden Önce Bilmeniz Gereken 5 Detay
04/11/2016

Doctor Strange İzlemeden Önce Bilmeniz Gereken 5 Detay

Benedict Cumberbatch'in Marvel'ın önemli karakterleri arasında yer alan Stephen Strange'i canlandırdığı film Doctor Strange vizyona girdi. Filmi izlemeden önce bilmeniz gereken 5 detayı bir araya getirdik.


Deadpool, Batman v Superman: Dawn of Justice, Captain America: Civil War, Suicide Squad, X-Men: Apocalypse gibi birbirinden iddialı süper kahraman filmleri bu yıl izleyici karşısına çıktı. Filmlerin etkileri hala devam ederken vizyon tarihi gelip çatan Doctor Strange filmide gösterime girenler arasına katıldı. Steve Ditko'nun yazmış olduğu çizgi romandan sinemaya adapte edilen Doctor Strange karakterinin yeni sinema macerası hakkında bilinmesi gereken detaylar var.

Doctor Strange Filminin KonusuDoctor Strange Hakkında 5 Detay


Scott Derrickson yönetmen koltuğunda oturduğu senaryosunu C. Robert Cargill ve John Spaihts'in yazdığı oyuncu kadrosunda Benedict Cumberbatch başta olmak üzere Chiwetel Ejiofor, Tilda Swinton, Rachel McAdams, Michael Stuhlbarg, Scott Adkins, Amy Landecker ve Mads Mikkelsen gibi isimler yer alıyor. Film hakkında küçük detaylara sahibiz ancak karakter hakkında pek değil. Sizleri Doctor Strange izlemeden önce bilmeniz gereken 5 detayla baş başa bırakıyoruz.

1- Doctor Strange'in Gerçek Kimliği (Doctor Strange Kimdir)

Doctor Strange

1930 senesinde Philedelphia'da dünyaya gelen Stephen Vincent Strange bir kız birde erkek kardeşe sahiptir. Medikal alana olan ilgisi onu Kolombiya Üniversitesine kabulü ve ardından New York Presbiteryen Hastanesi'ndeki işleriyle ün kazanıp zengin bir beyin cerrahı oldu. Girmiş olduğu sinir sistemi ameliyatlarından başarıyla çıkan Strange zamanla hastaların ödedikleri paraya daha çok önem veren kibirli bir insana dönüştü. Ailesi fertlerini birer birer kaybetmesi ve sevdiği kadınla evlenememesi onu yalnızlaştırmış ve duygularından vazgeçmiş biri haline getirmiş.

Paylaş:

SİZ DE YORUM YAPIN