Gus Van Sant Dizisi When We Rise'dan Fragman
24/11/2016

Gus Van Sant Dizisi When We Rise'dan Fragman

Can Dostum'un yönetmeni Gus Van Sant'ın çektiği, LGBTİ bireylerin yaşamlarına ve hayat mücadelelerini ekranlara taşıyan When We Rise mini dizisinden ilk fragman yayınlandı.

Sinema dünyasına önemli filmler kazandıran Amerikalı yönetmen Gus Van Sant gelecek yıl için projelerini televizyona kaydırdı. Yönetmen kesin yayın tarihi açıklanmasa da 2017 yılında ekranlara gelecek olan When We Rise adlı belgesel-dram türündeki LGBTİ mini dizisine imza atacak. Yedi bölüm olarak Amerikan kanalı ABC'de yayınlanacak olan dizi New York'ta 60'lı yılların sonunda eşcinsellere ve cinsel azınlıklara baskı uygulayan kişilere yönelik ayaklanmanın sonrasına odaklanacak. Dizi 1971 yılını ekranlara taşıyacak.


When We Rise Dizisinde Tanınmış İsimler Yer Alıyor


LGBTİ bireylerin 1970'li yıllarda yaşadıkları baskı ve zorlukları anlatacak olan dizinin başrolünde Memento, The Hurt Locker ve Iron Man 3 gibi yapımlarda karşımıza çıkan Guy Pearce yer alıyor. Mini dizide oyuncuya Michael Kenneth Williams, Mary-Louise Parker, Rachel Griffiths ve Whoopi Goldberg gibi isimler eşlik ediyor.

Paylaş:

SİZ DE YORUM YAPIN