2016'nın En Çok Zarar Eden Filmleri
29/11/2016

2016'nın En Çok Zarar Eden Filmleri

Ekonomi dergisi Forbes her yıl olduğu gibi bu 2016 yılında da "En"leri açıkladı. Yılın en çok zarar eden filmlerinin bir araya getirildiği listeyi detaylandırarak sizler için düzenledik.


Bu yıl Arrival, Suicide Squat, Hacksaw Ridge, Nocturnal Animals, Jason Bourne, The Accountant, Batman v Superman: Dawn of Justice, Captain America: Civil War gibi birbirinden önemli filmler sinema izleyicisiyle buluştu. Öyle filmler var ki beklentilerin üzerinde başarı ve gişe elde ederken bazıları hikaye bakımından başarılı olurken gişede çakıldı. Ünlü ekonomi dergisi Forbes, IMDb ve Box Office Mojo gibi kuruluşlardan topladığı verilerle 2016 yılının en çok zarar eden filmlerini bir araya getirdi.

Yılın En Çok Zarar Eden Filmleri


Birçok kuruluştan elde edilen bütçe ve gişe hasılatı yüzdesine göre hazırlanan galerinin zirvesinde süper kahraman edasıyla sinema dünyasına merhaba diyen Max Steel filmi var. %56'lık zararla en üst sırada yer alırken Matthew McConaughey'in başrolü üstlendiği Free State of Jones %54'lük kayıpla ikinci sırada yer aldı. Aşağıdan 2016 yılının en çok zarar eden filmlerine detaylarıyla birlikte göz atabilirsiniz.

Masterminds

Masterminds

Bütçe: 25 Milyon Dolar
Gişe Hasılatı: 22 Milyon Dolar
Zach Galifianakis, Owen Wilson, Jason Sudeikis, Kate McKinnon gibi isimlerin yer aldığı komedi filmi David Scott Ghannt ve ekibinin 1997 yılında Kuzey California'da gerçekleştirdiği Loomis Fargo soygununu anlatıyor.

Snowden

Snowden

Bütçe: 40 Milyon Dolar
Gişe Hasılatı: 34.3 Milyon Dolar
Joseph Gordon-Levitt'in başrolde olduğu film Amerika tarihinin en büyük sızıntısına imza atan ve tüm dünyaya ABD vatandaşları dahil milyonlarca kişiyi, kişisel gizlilik olgusunu hiçe sayarak nasıl takip ettiğini ifşa eden Edward Snowden'in hayatına odaklanıyor.

Grimsby

Grimsby

Bütçe: 35 Milyon Dolar
Gişe Hasılatı: 28.7 Milyon Dolar
Sacha Baron Cohen, Mark Strong ve Penelope Cruz‘un yanı sıra filmde Rebel Wilson, Isla Fisher ve Annabelle Wallis gibi isimlerin yer aldığı film, çocukken ayrılmış iki kardeşin kavuşma hikayelerini işliyor.

Paylaş:

SİZ DE YORUM YAPIN