Hala İzlemediyseniz Üzüleceğiniz 15 Efsane Film
17/01/2017

Hala İzlemediyseniz Üzüleceğiniz 15 Efsane Film

Son 5 yılda öyle filmler vizyona girdi ki. Oscar kazananından tutun da gişe rekorları kırana... Ancak öyle filmler var ki, henüz izlememiş olanları pişman edecek türden. Sizler için son 5 yılın en iyi 15 filmini bir araya getirdik.


Sinemanın yeri herkeste farklıdır. Kimi için sosyal aktivite olan bu büyülü dünya kimi için de büyük bir tutku. Film bizleri bir anda bambaşka çağlara, farklı anlara, olmayan dünyalara götürür; kimi zaman da oracıkta bırakıverir. Birçok kez izlesek de, sahnelerini ezberlesek de, yine aynı tadı alır etkisinden uzun süre çıkamayız. Sinemanın uzun tarihinde bu tarz filmler ne saymakla ne de yazmakla biter ancak yakın tarihten, son beş yıla damgasını vurmuş filmlerden bahsedebiliriz. Son beş yıla damgasını vuran, izlemeniz gereken 15 filme aşağıdan göz atabilirsiniz.

Son 5 Yılın 15 Efsane Filmi


SUICIDE SQUAD

Suicide Squad

IMDb: 7.4
Kötüler ama bir o kadar da sempatikler... Suicide Squad ekibi her biri farklı suçtan hüküm giymiş, hayattan beklentilerini kesmiş özel güçlere sahip olan suçlulardan oluşuyor. Efsane filmin kadrosu Will Smith (Deadshot), Joel Kinnaman (Rick Flagg), Margot Robbie (Harley Quinn), Jai Courtney (Captain Bloomberg), Cara Delevingne (Enchantress), Karen Fukuhara (Katana), Adewele Akinnuoye-Agbaje (Killer Corc), Jay Hernandez (El Diablo), Adam Beach (Slipknot), Jared Leto (Joker) ve Ben Affleck (Batman) gibi isimlerden oluşuyor.

GRAVITY

Gravity

IMDb: 7.8
Uzay temalı filmlerin en iyileri arasında gösterilen Alfonso Cuaron'un yönettiği film 7 dalda Oscar Ödülü ile taçlandırıldı. Başından sonuna uzayın derinliklerindeki atmosferi kusursuz gerçeklikteki bilgisayar teknikleri, korku ve paniğin karıştığı karanlığa iten sahneleriyle Gravity, izlenebilir en iyi uzay filmi oluyor.

THE HATEFUL EIGHT

The Hateful Eight

IMDb: 7.9
Yönetmen koltuğunda Quentin Tarantino'nun oturduğu film, Wyoming bölgesinin en zor kış şartlarında yollarını kaybeden bir ödül avcısı, suçlu, eski bir federasyon askeri, haydut ve çeşitli karakterlerden oluşan 8 kişiyi bir araya getiriyor. Çekim açıları, kostümlerin titizlikle hazırlanması, Hollywood'un en önemli oyuncularını bir araya getirmesiyle ön plana çıkan The Hateful Eight, kış döneminde izlenilesi en iyi filmlerden biri.

KIŞ UYKUSU

Kış Uykusu

IMDb: 8.2
Türk sinemasının Cannes tescilli yönetmeni Nuri Bilge Ceylan'ın çektiği film, oyunculuk hayatından uzaklaşan Aydın'ın genç eşi Nihal ile birlikte Kapadokya'da otel işletmeciliği yaptığı hayatına odaklanıyor. Haluk Bilginer'in başrolde yer aldığı film izleyicilere Kapadokya'nın doğal güzelliklerini kusursuz bir şekilde sunuyor.

INTERSTELLAR

Interstellar / Yıldızlararası

IMDb: 8.6
Son yılların en iyi bilimkurgu filmleri arasında gösterilen ödüllü yapım, bir grup astronotun Endurance uzay aracılığıyla birlikte, solucan deliğinden geçerek, yaşanabilir gezegen arayaşını konu alıyor. Uzun olmasına rağmen sıkıcı olmayan, eşsiz müziklerle süslenen film; set ve dekor konusunda dudak uçuklatıyor. Yönetmen koltuğunda ise The Dark Knight serisini çeken Christopher Nolan oturuyor.

Paylaş:

SİZ DE YORUM YAPIN