Sinemalarda Bu Hafta | 20 Ocak 2017
19/01/2017

Sinemalarda Bu Hafta | 20 Ocak 2017

2017 yılının yeni filmleri sinema tutkunlarının karşısına çıkmaya devam ediyor. 20 Ocak haftasında 3'ü yerli toplamda 7 yeni film vizyona giriyor. Ata Demirer'in yazıp başrolü üstlendiği Olanlar Oldu ve Natalie Portman'lı Jackie bu haftanın dikkat çeken filmlerinden.


Bir hafta sonu etkinliği olarak film izlemeyi düşünüyorsanız ve vizyona girecek filmler hakkında bilginiz yoksa, vizyonda bu hafta haberiyle yeni filmlere ait detaylar ve fragmanları listeleyeceğiz. Her hafta olduğu gibi 20 Ocak'ta da önemli yapımlar vizyona giriyor. Bu hafta, John F. Kennedy suikastinin ardından First Lady Jacqueline Kennedy'nin yaşadıklarını anlatan Natalie Portman'lı Jackie ve sevilen komedyen Ata Demirer'in yazdığı ve başrolü üstlendiği Olanlar Oldu vizyona giren yapımlar arasında yer alıyor. Ayrıca bu hafta Walt Disney animasyonu Moana, kızının çılgın sevgilisiyle mücadeleye giren babanın komik hikayesini anlatan Bu da Nereden Çıktı?, aynı adlı romandan sinemaya uyarlanan Kötü Çocuk, çizgi film kategorisinde değerlendirilen Pepee ve Minik Kahramanlar Macera Peşinde izleyiciyle buluşacak filmler arasında yer alıyor.

OLANLAR OLDUHakan Algül'ün yönetmen koltuğunda oturduğu Ata Demirer'in senaryosunu yazdığı Olanlar Oldu, annesi Döndü Hanım ile birlikte yaşayan Zafer'in gerçekleştirdiği bir tekne turunda yaşananları konu ediniyor. Filmde Tuvana Türkay, Salih Kalyon, Ülkü Duru, Seda Güven, Renan Bilek ve Toprak Sergen gibi önemli isimler yer alıyor.

JACKIENo ve The Club gibi filmlerin yönetmeni Pablo Larraín'in kamera arkasına geçtiği film, Amerika Başkanı John F. Kennedy'nin suikasti ve cenazesi arasındaki 4 günlük sürece odaklanıyor. Natalie Portman'ın başrolü üstlendiği filmde Peter Sarsgaard, Greta Gerwig, Billy Crudup, John Hurt, John Carroll Lynch gibi isimler yer alıyor.

MOANAYönetmenleri arasında Ron Clements, Don Hall, John Musker, Chris Williams gibi isimlerin yer aldığı Walt Disney animasyonu Moana, kendini usta bir kaşif olarak kanıtlamak ve atalarının yarım kalan arayışını tamamlamak için cüretkar bir göreve yelken açan cesur bir gencin hikayesini anlatıyor. Filmin senaryosu ise Jared Bush tarafından kaleme alınmış.

KÖTÜ ÇOCUKYağız Alp Akaydın'ın yönettiği oyuncuları arasında Tolga Sarıtaş, Afra Saraçoğlu, Sarp Akkaya, Tülin Özen, Can Sipahi, Aytaç Şaşmaz gibi isimlerin yer aldığı Kötü Çocuk filmi, Kayla ile gizemli Meriç'in ilişkisini anlatıyor.

BU DA NEREDEN ÇIKTI?James Franco, Bryan Cranston, Zoey Deutch gibi isimleri bir araya getiren komedi filmi Bu da Nereden Çıktı?, kızının çılgın sevgilisinin evlenme teklifi edeceği duyumunu alan babanın bunu durdurmaya çalışmasını konu ediniyor. Filmin yönetmen koltuğunda John Hamburg oturuyor.

MİNİK KAHRAMANLAR MACERA PEŞİNDESenaryosu Kathy Borland ve Abraham Vurnbrand tarafından yazılan yönetmen koltuğunda Eduardo Schultd'ın oturduğu çizgi film, özel güçlere sahip olan bir grup çocuğun bir görev için zamanın gerisine yollanmasını ve kahramanların heyecan dolu maceralarını anlatıyor.

PEPEEAyşe Şule Bilgiç'in senaryosunu yazıp Hüseyin Emre Konyalı'nın yönetmenliğini üstlendiği film, TV ekranlarının tanınan çizgi film karakteri Pepee'nin yeni maceralarını beyaz perdeye taşıyor.

Paylaş:

SİZ DE YORUM YAPIN