2000’li Yılların En Çok İzlenen 10 Korku Filmi

0 4.614

KORKU SEANSI ( THE CONJURING) – 2013

Korku Seansı

Ünlü yönetmen James Wan tarafından yönetilen ve ülkemiz de 30 Ağustos 2013 tarihinde vizyona giren filmin senaryosunda ise Chad Hayes ve Carey Hayes imzası bulunuyor. 20 milyon dolarlık bir bütçe ile 318 milyon dolar üzerinde hasılat elde eden film, 1971 senesinde yeni bir eve taşınan ailenin başına gelen paranormal olayları anlatıyor. Gerçekte yaşamış ünlü hayalet avcıları Ed ve Lorraine Warren’ın incelediği vakalardan birinin anlatılıyor olması filme olan ilginin armasına sebep olmuştu.

ANNE (MAMA) – 2013

Anne

2013 yılında vizyona giren Mama‘nın yönetmen koltuğunda Andrés Muschietti otururken başrollerde Jessica Chastain ve Nikolaj Coster-Waldau gibi isimler yer alıyor. Küçük yaşta kaybolan iki kızın yıllar sonra bir orman kulübesinde bulunmasının ardından amcalarının evine dönmeleri ve yaşanan kabus dolu anlara odaklanan film, 15 milyon dolarlık bütçesiyle 151 milyon doların üzerinde hasılat elde etmiş ve izleyicilerin beğenisini kazanmıştır.

CEHENNEME BİR ADIM (THE DESCENT) – 2006

Cehenneme Bir Adım

Yönetmen ve senaristliği Neil Marshall tarafından üstlenilen Cehenneme Bir Adım, “İstediğini seç” sloganıyla vizyona girmiş ve yılın en iyi filmi olarak seçilmişti. 3.5 milyon dolarlık bütçe ile çekilen ve 57 milyon dolarlık gişe hasılatına ulaşan film, altı kız arkadaşın bir mağarada mahsur kalmalarını ve orada saldırgan yaratıkların arasında kalmalarını korkutucu bir şekilde ele alıyor.  Filmin oyuncu kadrosunda ise Shauna Macdonald, Natalie Jackson Mendoza, Alex Reid, Saskia Mulder, MyAnna Buring gibi isimler yer alıyor.

PARANORMAL AKTİVİTE (PARANORMAL ACTIVITY) – 2007

Paranormal Aktivite

Bir amatör kamera sayesinde yalnızca 15 bin dolara çekilen korkutucu serinin ilki olan Paranormal Activity, 107.9 milyon dolarlık hasılatıyla büyüleyici bir gişe elde etti. Oren Peli’nin yönetmenliğini Katie Featherson ve Micah Sloath Ashley’nin yer aldığı film genç bir çiftin doğa üstü güçlerden şüphelenmesiyle, evlerine kamera yerleştirmesi ve bundan sonra yaşanan olaylara odaklanmaktadır.

- Reklam Alanı -

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.