2015 Yılının En Çok İzlenen Filmleri

0 2.250

Hüznüyle, komedisiyle ve korkusuyla birbirinden farklı türlerde filmleri izlediğimiz 2015 yılını geride bırakmaya hazırlanıyoruz. Önemli filmlerin gösterime girdiği yılda, ülkemiz ve dünya genelinde gişe rakamlarına göre en çok izlenen filmlere göz atmaya ne dersiniz?

2014 yılında olduğu gibi ülkemiz sinema salonları yerli komedi filmleriyle doldu taştı. Komedi filmleri 2015 yılında da ülkemiz sinema tutkunlarının genel tercihi oldu. Bu yıl ülkemizde toplamda satılan bilet sayısı 57.813.251‘e ulaştı. Ancak bu rakam 2014 yılına göre 1 milyonluk bir düşüş olduğunu gösteriyor. 2013 yılında ilk vizyona girdiğinde ülkemiz sinema salonlarında izlenme rekorları kıran Düğün Dernek, ikinci filmi  Düğün Dernek 2: Sünnet ile bu yılın en çok izlenen filmi oldu. 4 Aralık’ta vizyona giren Düğün Dernek 2, 4 haftadır vizyonda ve 5 milyon sinema izleyicisi tarafından seyredildi.

Dünyada ise durum tamamiyle farklı. Jurassic Park serisini yeniden canlandıran Jurassic World, 2015 yılının en çok izlenen filmi oldu. Vizyona Hızlı ve Öfkeli 7, Yenilmezler: Ultron Çağı, Görevimiz Tehlike 5 gibi yüksek gişeli rakipler çıksa da Jurassic World‘ün elde ettiği rakamı yakalayamadı. 17 Aralık’ta gösterime giren Star Wars: Güç Uyanıyor, 1 milyar dolarlık hasılata ulaşsa da Jurassic World‘e yetişmesi için zor görünüyor.

Aşağıdaki görsellere tıklayarak 2015 yılının en çok izlenen filmlerine göz atabilirsiniz.

Türkiye

Dünyada En Çok İzlenen Filmler

En Çok İzlenen Bağımsız Filmler

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın