2017 Yılından Aksiyon Filmi Önerileri

4.059

Logan

2017 Aksiyon Filmleri
2017 Aksiyon Filmleri

Logan, X-Men takımının en dikkat çeken mutantlarından olan Wolverine karakterinin kendine has son filmi olarak vizyona girdi. Hugh Jackman’ın karaktere veda ettiği yapım artık yaşlanmış ama pençeleri hala keskin olan Wolverine’in tek önemsediği Profesör X’i saklaması ve tanıştığı genç mutantı korumaya çalışmasını anlatıyor. Film her ne kadar aksiyon dolu olsa da Jackman’ın karaktere veda edişi bizi derinden üzüyor.

The Foreigner

2017 Aksiyon Filmleri
2017 Aksiyon Filmleri

Beyaz perdenin efsane isimlerinden Jackie Chan’in başrolde yer aldığı film bir intikam hikayesini ele alıyor. Stephen Leather tarafından yazılan The Chinaman adlı kitaptan uyarlanan The Foreigner, Vietnam göçmeni bir babanın kızını bir patlama sonucu kaybetmesi sonrası adaleti yetkililerden yardım görememesi sonucu adaleti kendi kendine sağlamaya çalışıyor. The Foreigner, 2017’nin en iyi aksiyon filmleri arasında yer alıyor.

Confidential Assignment – Kuzey Kore

2017 Aksiyon Filmleri
2017 Aksiyon Filmleri

Az bilinen filmler arasında yer alan Kuzey-Kore yapımı film izleyicilerine dolu dolu aksiyon sahneleri vadediyor. Hyun Bin, Hae-jin Yoo, Joo-Hyuck Kim gibi isimlerin yer aldığı film, Kuzey Kore ve Güney Kore’nin resmi olmayan iş birliğine dayalı soruşturmaya odaklanıyor. Confidential Assignment konusu Kuzey Koreli bir dedektif olan Im Chul-Ryung (Hyun-Bin), Kuzey Kore mülteci suç örgütünün patronu olan Cha Ki-Sung’u (Kim Ju-Hyeok) yakalaması için Güney Kore’ye gönderilir. Im Chul-Ryung ile Güney Koreli dedektif Kang Jin-Tae (Yu Hae-Jin) Cha Ki-Sung’u yakalamak için iş birliği yapar.

Headshot – Endonezya

2017 Aksiyon Filmleri
2017 Aksiyon Filmleri

The Raid serisinden gözümüzün ısırdığı Iko Uwais’in başrolde yer aldığı Endonezya yapımı film saf aksiyon filmi gözüyle izlenmesi gereken yapımlardan. Bol silah, kanlı sahneler ve dövüş sahnelerinin olduğu film hafızasını kaybeden ve bir doktor tarafından kurtarılan adamın kaçırılması ve hafızasını kaybeden Ismahel’in hayatını geri kazanmak için doktoru bulma çabasını anlatıyor.,

Dunkirk

2017 Aksiyon Filmleri
2017 Aksiyon Filmleri

Yönetmenliğini Christopher Nolan’ın yaptığı 2. Dünya Savaşı döneminde geçen yaşanmış gerçek hikayeden uyarlanan Dunkirk henüz izlemediyseniz kesinlikle izlemeniz gereken filmler arasına koymanız gereken türden. 3 Oscar Ödülü kazanan yapım 2. Dünya Savaşı’nın gidişatını etkileyen olaylardan Dunkirk Tahliye’sine denizden, havadan ve karadan bakış açılarıyla odaklanıyor.

Bunları da beğenebilirsin

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.