Amerikan Film Enstitüsü (AFI) 2016 Yılının En İyi Filmlerini Belirledi

0 9.056

Hacksaw RidgeHacksaw Ridge

Usta oyuncu Mel Gibson’ın yönetmenliğini üstlendiği film, 2. Dünya Savaşı’nda savaşmayı reddeden ve kurşun sıkmadan onlarca hayatı kurtarmayı başaran Desmond T. Doss’un hikâyesini anlatıyor. Filmde Andrew Garfield, Teresa Palmer, Luke Bracey, Sam Worthington gibi isimler yer alıyor.

Hell or High Water

hell-or-high-water

Senaryosu Taylor Sheridan imzası taşıyan yönetmen koltuğunda David Mackenzie oturan film, karısından ayrılan bir baba ve onun eski arkadaşının Batı Teksas’taki aile çiftliklerini kurtarmak için girdikleri mücadeleyi anlatıyor. Filmin oyuncu kadrosunda Dale Dickey, Ben Foster, Chris Pine, William Sterchi ve Buck Taylor gibi isimler yer alıyor.

Manchester by the Sea

manchester by the sea filmi

Kenneth Lonergan’ın hem senaryosunu hem de yönetmenliğini üstlendiği, başrollerinde Michelle Williams ve Casey Affleck’in yer aldığı Manchester By The Sea, Joe Chandler’ın ani ölümünün ardından, Chandler’ın kardeşi Lee’nin varlıklarının yasa varisi olmasını ve bu yüzden doğduğu kasabasına dönüşünü anlatıyor.

Moonlight

moonlight filmi

Barry Jenkins’in Tarell McCraney ile birlikte senaryosunu yazıp çektiği film, John adında bir çocuğun uyuşturucu batağına nasıl düştüğünü ve ne şekilde çıktığını. aşk ve sevginin insan üzerindeki tesirini merkeze alarak anlatıyor. Filmin oyuncu kadrosunda Mahershala Ali, Shariff Earp, Duan Sanderson, Alex R. Hibbert, Janelle Monae gibi isimler yer alıyor.

- Reklam Alanı -

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.