Amerikan Film Enstitüsü (AFI) 2016 Yılının En İyi Filmlerini Belirledi

0 9.056

Silence

silence filmi

Andrew Garfield, Liam Neeson ve Adam Driver’ın oyuncu kadrosunda yer aldığı Martin Scorsese filmi Silence 2016 yılının en iyileri arasında gösteriliyor. Shusaku Endo’nun aynı adı taşıyan romanından beyazperdeye adapte edilen filmde Hristiyanlık dininin öğretisini ve esaslarını yaymak için çıktıkları Japonya yolculuğunda vahşet ve zulüm ile karşılaşan iki Çizvit rahibinin hikayesi işlenecek.

Sully

sully filmi

Halk arasında Hodson Mucizesi olarak da anılan büyük olay, 15 Ocak 2009 senesinde Amerikan Havayollarına ait 1549 sefer sayılı, New York – North Carolina arasında seyreden Chesley Sullenberger’ın pilotluğundaki uçağın inanılmaz kurtuluşuna dayanıyor. Kuş sürüsünün motorlarına zarar vermesi nedeniyle mecburi iniş yapmak zorunda kalan kaptan pilot Sullenberger ve yardımcı pilot Jeffrey Skiles uçakta yer alan 155 kişiyi olası kazadan kurtarır. Hightest Duty: My Search for What Really Matters isimli kitaba sığdırılan kahramanlık hikayesi, Todd Komarnicki tarafından kaleme alınarak beyaz perdeye adapte ediliyor.

Zootopia

zootopia filmi izle

Byron Howard ve Rich Moore’un yönetmen koltuğunda oturduğu Zootopia, konuşan tilki Nick’in, üzerine yığılmaya çalışılan bir suçtan sıyrılma çabasını beyaz perdeye taşıyor.

Arrival

arrival filmi izle

Sicario ile Oscar adaylıkları kazanan Denis Villeneuve’un bilim-kurgu macerasına atıldığı Arrival filmi Emmy Adams ve Jeremy Renner’ı bir araya getirirken filmde Forest Whitaker, Michael Stuhlbarg, Nathaly Thibault, Mark O’Brien gibi isimler de yer alıyor. 1998 senesinde yazılan The Story of Your Life adlı kısa bilim-kurgu öyküsünden uyarlanıyor. Film, dünya dışı yapıların uzaydan yer yüzüne iniş yapmasıyla, dilbilimci Dr. Louise Banks ve ekibinin uzaylıların dünyaya geliş amacını çözmeye çalışmasını anlatıyor.

- Reklam Alanı -

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.