Anneler Gününe Özel Film Tavsiyeleri

0 1.030

Uğur Böceği – 2017

anneler günü film önerileri
Anneler Günü Film Önerileri

Altın Küre ödülü kazanan ve beş dalda Oscar adaylığı kazanan Lady Bird (Uğur Böceği) filmi Anneler Günü’nde izlemelik çerezlik filmlerden. Greta Gerwig tarafından yazılan ve yönetilen Lady Bird, Gerwig’in annesi ile ilişkisinden esinlenerek yazdığı ve çektiği filmdir.

Omuz Omuza – 1998

film tavsiyeleri anneler günü
Anneler Günü’ne Özel Filmler

1998 senesinde vizyona giren ve 99 yılında ülkemizde vizyona giren Stepmom hem eğlenceli hem de biraz hüzünlü bir yapım. Ed Harris, Susan Sarandon ve Julia Roberts gibi isimlerin bir araya geldiği Stepmom filmi, yeni filizlenen bir aşka karşı çıkan annenin müthiş mücadelesine odaklanıyor. Filmin sonu hafızalara kazınan cinsten.

Sıradışı Aile – 2015

anneler günü film önerileri
Anneler Günü Filmleri

Orijinal adı Ricki and the Flash olan ve kadrosunda Meryl Streep, Kevin Kline, Mamie Gummer gibi isimlerin yer aldığı film hem aile hikayesi hem de romantik komedi tarzında bir yapım. Anne-kız macerası olarak öne çıkan film dram ve kahkayı harmanlayarak karşımıza çıkıyor. Sıradışı Aile, hayali peşinde koşan bir annenin ailesini ve çocuklarını geride bırakan bir annenin, kızının yardımına koşması ve gelişen eğlenceli olaylara odaklanıyor.

Çelik Manolyalar – 1989

anneler günü filmleri
Anneler Günü Filmleri

Şampiyonlar ligi gibi bir söz yapıştı dilimize Steel Magnolias filminin oyuncu kadrosu da tıpkı bu şekilde. Beyaz perdenin en iyi anne temalı filmlerinden biridir Sally Field, Dolly Parton, Shirley MacLaine, Daryl Hannah, Olympia Dukakis, Julia Roberts, Tom Skerritt, Dylan McDermott, Kevin J. O’Connor, Sam Shepard’ın yer aldığı yapım. Film, 1980’li senelerde Louisiana’da yaşayan bir grup sorunları olan kadınları anlatmaktadır.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.