Aralık Ayında Kaçırmamanız Gereken 11 Film

0 6.013

Rogue One: Bir Star Wars Hikayesi

Star Wars evreninin ilk spin-off projesi olarak karşımıza çıkacak olan film Ölüm Yıldızı’nın planlarını çalmak için bir araya gelen savaşçıların hikayesini anlatacak. Senaryosu Chris Weitz kaleminden çıkan filmin yönetmen koltuğunda Gareth Edwars otururken oyuncu kadrosunda Alan Tudyk, Mads Mikkelsen, Felicity Jones, Donnie Yen, Ben Mendelsohn, Forest Whitaker, Riz Ahmed, Diego Luna ve Jiang Wen gibi isimler yer alıyor.

Tereddüt

İlk gösterimini Toronto Film Festivali’nde gerçekleştiren film, çok farklı hayatlar yaşayan iki kadının yollarının kesişmesiyle yaşanılanları anlatıyor. Yeşim Ustaoğlu’nun yönetmen koltuğunda oturduğu filmde Funda Eryiğit, Ecem Uzun, Mehmet Kurtuluş, Okan Yalabık, Serkan Keskin, Sema Poyraz gibi isimler yer alıyor.

Dönerse Senindir

Başrollerinde Murat Boz, İrem Sak ve Yasemin Allen’ın yer aldığı film, kendini affetirmeye çalışan Mehmet’in hikayesini perdeye taşıyor. Eğlenceli romantik komedinin senaryosu Gizem Elçi ve Oğulcan Türe ikilisinin imzasını taşırken yönetmen koltuğunda Erol Özlevi oturuyor.

Assassin’s Creed

Oyun dünyasının en tanınmışlarından olan Assassin’s Creed’in sinema uyarlaması kuşkusuz yılın en çok beklenen yapımlarından. Nihayet filmin vizyon tarihi artık çok yakın… Justin Kurzel’in yönetmen koltuğunda oturduğu X-Men filmlerinin Magneto’su Michael Fassbender ve Oscar Ödüllü Marion Cotillard’ı bir araya getiren film; oyundaki senaryoya bağlı kalıyor. Film, genetik kodunun kilidi kırmasıyla suikastçi atalarının hatıralarına erişebilen Callum Lynch’i merkeze alıyor.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.