Başrolleri Gerisinde Bırakan En İyi 10 Yardımcı Oyuncu

0 4.962

Hugo Weaving

Hugo Weaving

Film: Matrix

Wachowski Kardeşler (Lana Wachowski ve Lilly Wachowski)’in yazıp yönettikleri 1999 yılının efsanevi filmi Matrix, birbirinden önemli oyuncuları bir araya getirmişti. Keanu Reeves, Laurence Fishburne, Carrie-Anne Moss gibi isimlerin bir araya geldiği filmde Ajan Smith’i canlandıran Hugo Weaving unutulmazlar arasında. Filmin bir sahnesinde de Reeves’in canlandırdığı Neo’nun geride bırakmışlığı var.

Tom Hardy

Tom Hardy

Film: The Revenant / Diriliş

Yönetmeninden tüm oyuncularına her konuda adından söz ettiren bir film The Revenant. Leonardo DiCaprio’nun efsanevi oyunculuğu, dillere destan sahneler, yaşanmış gerçek bir hikaye ve hepsinin yanında Tom Hardy. Yardımcı oyuncu olmasına rağmen Leo’yu tam anlamıyla tamamlayan hatta önüne geçen büyük oyunculuk sergiledi. Oscar’ı kazanamaması ise büyük şanssızlıktı.

J. K. Simmons

J. K. Simmons

Film: Whiplash

Damien Chazelle’in kamera arkasına geçtiği, müziği iliklerinize kadar hissedeceğiniz bir film. Azmin zaferini farklı bir dille anlatan filmin başrol oyuncusu Miles Teller olarak görünse de J.K. Simmons’ın kariyerinin performansını sergilemesi, onu bir adım geriye itmiş.

Cevap bırakın