Bi Dolu Film Önerisi!

1 10.460

İzleyecek film bulamıyor musunuz? Sizler için hazırladığımız galerilerde aykırı temalı, başarı hikayesi temalı, hapishane temalı, suç temalı gibi bir çok türde film önerisine göz atabilir, fikir sahibi olabilirsiniz.

Film izlemek isteyipte karar veremeyenlerdenseniz; sizler için aksiyon, macera, gerilim, suç gibi bir çok ana türe ait olan alt türlerde filmleri listeledik. Birbirlerinden farklı türlerde filmleri listelediğimiz galerilerde daha önce izlediğiniz filmleri duymuş olsanız da, yeni keşfedeceğiniz bir çok film sizler için güzel bir öneri olacaktır.

Aşağıda detaylarını paylaştığımız farklı türler için film önerilerine göz atabilirsiniz.

İzlemeye Değer Film Önerileri

Birbirinden farklı türlerde filmleri bir araya getirdiğimiz galerilerde daha önce izlemiş olacağınız filmler olsa da, yeni keşfedeceğiniz filmler sizler için önemli bir film tavsiyesi olacaktır. Aşağıdaki görsellere tıklayarak sizler için hazırlamış olduğumuz film tavsiyeleri galerilerine göz atabilirsiniz.

Aksiyon Türünde Filmler

Kill Bill: Vol. 1 - 2003

Kill Bill: Vol. 1

Quentin Tarantino’nun efsanesi olarak da bilinir. Uma Thurman, Lucy Liu, Vivica A. Fox, Daryl Hannah, David Caradine, Michael Madsen, Chiaki Kuriyama gibi isimlerin yer aldığı film büyük bir intikam hikayesine odaklanıyor. Serinin devam filminin de izlenilmesi şiddetle önerilir.

Aksiyon Filmi Tavsiyeleri


Suç Türünde Filmler

Who Am I

Who Am I

2015 yılında ülkemizde vizyona giren Ben Kimim? izleyiciler tarafından fazlaca beğenildi. Filmde, yer altı hacker gruplarından birinin arasına katılmak isteyen Benjamin’in başından geçen esrarengiz olaylar silsilesi anlatılıyor.

Suç Filmi Tavsiyeleri


Mitolojik Filmler

Truva / Troy

Truva / Troy

On yıl süren ve bir medeniyetin çöküşüne neden olacak savaşı, Truva prensi Paris ile Sparta Kraliçesi Helen’in aşkı başlatır. Paris’in Helen’i kocası Kral Menelaus’tan çalması kabul edilemeyecek bir hakarettir. Aile onuru Menelaus’a yapılan bu yanlış hareketin kardeşi Agamemnon’a da yapıldığını öngörmektedir. Mikene Kralı olarak büyük bir güce sahip olan Agamemnon, Helen’i Truva’dan geri getirerek kardeşinin şerefini kurtarmak için kısa sürede Yunanistan’ın tüm ordularını bir araya toplar.

Mitolojik Film Tavsiyeleri


Başarı Temalı Filmler

The Social Network / Sosyal Ağ

The Social Network / Sosyal Ağ

Yönetmen koltuğunda David Fincher’ın oturduğu The Social Network, Mark Zuckerberg’in Facebook’u kurma aşamasını anlatıyor. Film 5 dalda Oscar’a aday gösterilmiş ”En İyi Düzenleme”, ”En İyi Orjinal Müzik” ve ”En İyi Senaryo” dallarında ödül kazanmıştır.

Başarı Temalı Film Tavsiyeleri


Hapishane Temalı Filmler

Yenilmez 2 / Undisputed II: Last Man Standing

Yenilmez 2 / Undisputed II: Last Man Standing

2002’deki ilk filmin devamı niteliğindeki filmde, ağırsiklet şampiyonu George “Iceman” Chambers bu kez bir Rus hapishanesine gönderiliyor.

Hapishane Türünde Film Tavsiyeleri


Ölmeden Önce İzlemeniz Gereken Filmler

Snatch / Kapışma

Snatch / Kapışma

Çaylak lisanssız boks organizatörleri Turkish ve ortağı Tommy yasadışı boks işindeki büyük isim tuğla kafayı maç için ikna ederler. Çingene Mickey maç yerine kendi kurallarıyla oynamaya başlayınca iş çığrından çıkar. Bu arada dört parmak franky ve 86 karatlık elmas londra’da kaybolmuştur. Franky’nin tuzağa düşürüldüğünü öğrenen kuzen Avi, Frakny’yi kontrol etmesi ve elması bulması için sağkoluyla Londra’ya gelir.

İzlemeniz Gereken Film Tavsiyeleri


Terörizm Temalı Filmler

Skyfall

Skyfall

Bond’un M’e olan sadakati, M’in geçmişinin geri gelerek kendisine musallat olmasıyla birlikte tekrar sınanıyor. Gizli servis MI6 saldırıya uğrarken, Bond da tehdidin izini sürerek, ne pahasına olursa olsun ortadan kaldırmak zorundadır. Raoul Silva, MI6’in başkanı olan M2den intikam almak isteyen bir adamdır. Bu amaçla MI6’in merkezini ve bazı hükümet binalarını bombalayarak sınırları zorlayan bir terörist olduğunu kanıtlıyor.

Terörizm Temalı Film Tavsiyeleri

Bunları da beğenebilirsin
1 yorum
  1. film önerisi diyor

    tarantino yeni filmi çıktığı için pek çok yeni roportaj veriyor. bir röportajında kill bill’in üçüncüsünü çekmek isterdim gibi birşey söylemiş, bu çok heyecanlı! siizn de listenizde bahsettiğiniz kill bill ikilisi benim gerçek anlamda bayıldığım filmlerden. özellikle tabut sekansı, ah! mukemmel!

Cevap bırakın