Bilgisayar Efektli En İyi 12 Film

0 7.999

The Matrix (1999)

Adından en çok söz ettiren “mermi zamanı” adındaki özel efekt, çeşitli hız değerleri yaratarak nesneleri ağır çekimde havada uçuşan mermiler gibi gösteren bir çeşit zaman değiştirme simülasyonu. Bu efekti yaratmak için kulanılan yöntem, eski bir fotoğraf sanatı tekniği olan zaman dilimi fotoğraflamanın genişletilmiş hali. Çok sayıda kamera bir nesnenin çevresine yerleştiriliyor ve eş zamanlı olarak çekime başlıyorlar.

Lord of the Rings – The Return of the King (2003)

The Return of the King hayranlık uyandırıcı ve inanılmaz dercede etkileyici bir yapım. 1500’in üzerinde efektin kullanıldığı -ki bu sayı, serinin önceki iki filminde kulanılan efekt sayısının toplamından daha fazla- filmde Weta ekibi, çarpışma sahnelerinin ve savaş alanı manzaralarının olabildiğince gerçekçi olması için özel çekim tekniklerine yer verdi.

King Kong (2005)

Weta şirketi King Kong’u yaratmak için, tesislerindeki kapasiteyi iki katına çıkardı ve ekipteki çalışan sayısını yaklaşık olarak %25 oranında arttırdı. Weta takımı Maya, RenderMan ve Shake adlı programların yanı sıra, King Kong’un kürkü için de özel bir yazılım kullandı. Sonuç olarak; 1933 tarihli klasik yapım, günümüze başarılı bir şekilde uyarlandı.

Cevap bırakın