Bu Filmler Kabusunuz Olabilir!

0 3.145

Korku filmleri gerilimin hat safada olduğu, özel efektler ve büyüleyici oyuncu kadrolarıyla seyir zevkini zirveye çıkarıyorlar. Sinema dünyasının önemli türlerinden biri olan korku filmleri içerdiği unsurlarla rüyalarımıza girip kabusumuz dahi olabiliyor.

Bu tarz filmler yüksek bütçesi ve konularıyla bir adım öne çıkıyor. Filmin ana karakterleri bir çok zorlukla yüzleşmek zorunda kalıryor. Bazen de ana karakter filmin kötüsü oluyor ve diğer karakterlerine kan kusturuyor.

Geçtiğimiz yıllarda gerçekleştirilen bir ankette Stephen King romanından uyarlanan ve Stanley Kubrick yönetmeniliğinde vizyona giren The Shining gelmiş geçmiş en korkutucu film olduğu açıklandı. 10 binden fazla kişinin oylarıyla seçilen The Shining, The Exorcist ve Nightmare on Elm Street filmleri ilk üç sıraya yerleşti.

The Shining

Stanley Kubrick’in yönettiği filmde, bir aile kış için uzak ve izole bir otele yerleşirler. Ancak oteldeki kötü ve ruhani bir varlık babayı kötü bir şekilde etkileyerek şiddete yöneltir. Psişik güçleri olan çocuk ise geçmiş ve geleceğe dair korkunç önseziler görmeye başlar.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın