Çekimleri Izdırap Olan 10 Film!

0

The Notebook

The Notebook

Başrollerdeki Ryan Gosling ve Rachel McAdams ikilisi filmdeki muhteşem uyumlarına rağmen, söylentilere göre sette birbirlerinden nefret ediyorlarmış. Hatta Ryan Gosling, yönetmen Nick Cassavetes‘e başka bir aktrise yer vermesi konusunda talepte de bulunmuş.

Bu soğukluk sonunda patlayıp ikilinin kindarlıklarını ve problemlerini ortaya çıkaran (özellikle de  Rachel McAdams’ın agresif karakterini) karşılıklı bir bağrışmaya dönüşünce, Gosling ve MacAdams ikilisi sakinleştiler. Bu olay filmin çekiminin tamamlanmasını sağladığı gibi, ilginç bir ikili arasında filmden sonra bir ilişkinin fitilini de ateşlemiş oldu.

The Wizard of Oz

The Wizard of Oz

Filmin çekimine başlanılan günlerde, yapılan makyajın Kalay Adam’ı ilk olarak canlandıran Buddy Ebsen’de allerjik reaksiyona neden olmasıyla problemler de başladı. Hastaneye kaldırılan Bubby Ebsen’in yeri başka bir aktörle değiştirilirken, produksiyon da durduruldu.

Beş yönetmen en sonunda film üzerinde çalışarak bazı değişiklikler yaptılar (Bu da birçok sahnenin yeniden çekilmesine sebep oldu.). Toplam altı ay süren yoğun çekimlerde ağır makyaj, birçok kast üyesini çok zor durumlara soktu. Aktris Margaret Hamilton, Hain Cadı’nın yangından kaçışını canlandırdığı sahnede bir kaza meydana geldi ve Hamilton’ın yüzünün sağ yanında birinci dereceden, sağ elinde de ikinci dereceden yanık oluştu.

Gladiator

Gladiator

Filmin senaryosunu geliştirme işi, oldukça acı verici bir sürece dönüştü. Sayısız taslaklar üzerinde çalışıldı ve çekimlerden iki hafta önce kadar, kast ekibi senaryonun birçok yönünden şikayetçiydi.

Çekimler başladıktan sonra da problemler bitmedi: Filmde bir köle tacirini canlandıran Oliver Reed, çekimler sürerken hayatını kaybetti. Bu duruma uyum sağlması için senaryo bir kez daha değiştirilmek zorunda kaldı. Bu sırada; başroldeki Russell Crowe‘un davranışları, ekipteki birçok kişi tarafından “tutarsız” ve “dengesiz” olarak değerlendirilmeye başlandı.

Söylenenlere göre Crowe, yardımcılarının yeteri kadar ücret alamadıkları gerekçesiyle, yapımcı Branko Lustig‘i birkaç kez tehdit etti.

- Reklam Alanı -

- Reklam Alanı -