Çektikleri Film Sonrasında Özür Dileyen Yönetmenler

0 3.352

Rüştünü kanıtlamış olan ünlü yönetmenler de hata yapabilir. Önemli olan kendini bilmek ve sinemaseverlerin gönlünü yeniden kazanmak. İşte çektiği filmlerin ardından izleyicilerinden özür dileyen ünlü yönetmenler.

Büyük beklentilerin olduğu filmler için yapımcılar, adından söz ettirmiş başarılı yönetmenler ile çalışıyorlar. Geçtiğimiz aylarda ortaya çıkan The Hobbit: The Battle of Five Armies filminin DVD’sinden çıkan kamera arkası görüntülerinde, efsane yönetmen Peter Jackson Hobbit üçlemesinin olması gerektiği kadar olmadığını söylemiş ve bunun için özür dilemişti. Savunma olarak ise kendisine yeteri kadar zaman tanınmaması olduğunu söylemiş, “Ne halt yediğimi bilmiyorum, acele bir yapımın içine sokuldum” diye konuşmuştu.

David Fincher

David Fincher

Film: Alien 3
Ridley Scott ve James Cameron’ın çektiği Alien serisinin üçüncüsü olan Alien 3’ün başına David Fincher getirilmişti. İlk iki film izleyici ve eleştirmenlerden övgüler kapmıştı ancak üçüncü film için aynı şeyi söylemek mümkün değil. Stüdyo, Fincher’ın yapmak istediği filmi yapmasına izin vermemişti. Film hakkında açıklamalar yapan yönetmen “Genelin seveceği, güvenli bir eğlencelik yapmak istemekle halt ettik, çekmek istediğimiz şey yerine garip bir şey çektik, açıkçası gişe rakamlarına göre bunu söyleyebilirim” demişti.

Cevap bırakın