Daha Çok Kadınların Beğenisini Kazanan 7 Film

0 3.425

TİTANİK – 1997

Titanik Filmi

Listenin olmazsa olmazlarından birisi James Cameron’ın yazıp yönettiği Titanik. Leonardo DiCaprio, Kate Winslet, Billy Zane gibi artık ezberimize yerleşen oyuncu kadrosuyla kadınların başka sevdiği filmlerden biri.

BRİDGET JONES’UN GÜNLÜĞÜ / BRİDGET JONES’S DİARY – 2001

Bridget Jones

Renée Zellweger, Colin Firth, Hugh Grant gibi isimlerin yer aldığı yönetmenliğini Sharon Maguire’ın yaptığı Bridget Jones’un Günlüğü, kadın sinemaseverlerin gönlünde taht kuran filmlerden. Bu yıl vizyona girecek olan Bridget Jones’s Baby filmiyle seri haline gelecek olan film, hayatını yolunka koymuş ancak aradığı aşkı bulamamış olan Bridget Jones’un hikayesine odaklanıyor. Her gününü kağıda döken Jones, kendini iki erkeğin arasında kararsız bir vaziyette bulur. Biri dürüst ve güvenilir olan bir erkektir. Diğeri ise, güvenilmez ancak daha çekici olanıdır.

KADIN AKLI ERKEK AKLI / THE UGLY TRUTH – 2009

Kadın Aklı Erkek Aklı Filmi

Aksiyon filmlerinde görmeye alıştığımız Gerard Butler ve Katherine Heigl başrolde yer alıyor. Yönetmen koltuğunda Robert Luketic’in oturduğu film kadın ve erkek ilişkisi üzerinde ilerliyor. Televizyon yapımcısı olan Abby komşusu Colin’le yakınlaşır ancak aşk konusunda pek beceriksizdir. İş arkadaşı Mike’ın yardımına ihtiyacı vardır. İlişkilere dair çirkin gerçekleri ispatlamaya çalışan Mike zamanla Abby’e aşık olacaktır.

Not: 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne özel hazırlanan film listsinde herhangi bir sıralama yapılmamıştır.

Cevap bırakın