Efektlerin Efendisi Roland Emmerich Filmleri

0 13.210

1996 senesinde vizyona giren Kurtuluş Günü filminin yıllar sonra gelen devam filmi Kurtuluş Günü: Yeni Tehdit’in yönetmeni Roland Emmerich’in kamera arkasına geçtiği en iyi 7 filmi bir araya getirelim dedik.

Çekmiş olduğu filmlerle adından söz ettiren daha çok yapımcı kimliğiyle ön plana çıkan Alman yönetmen Roland Emmerich, uzun yıllar aranın ardından yarım bıraktığı Kurtuluş Günü‘nün devamını çekti. Kamera arkasına geçtiği filmlerde yapılan mantık hataları nedeniyle eleştirilse de gişede yüzü gülen yönetmen, felaket temalı filmler denildiğinde aranan isimlerin başında geliyor. En son geçtiğimiz yıl Stonewall filmini yöneten Roland Emmerich’in çekmiş olduğu izlemeye değer filmlerini bir araya getirdik. 24 Haziran’da vizyona girecek olan Kurtuluş Günü: Yeni Tehdit‘in şerefine en iyi Roland Emmerich filmleri…

Star Gate – 1994

Star Gate - 1994

Yıldız Geçidi

90’lı yılların en iyi bilim-kurgu filmlerinden biri olarak gösterilen Yıldız Geçidi’nde Kurt Russell, James Spader, Jaye Davidson ve Djimon Hounsou gibi isimler bir araya geliyor. Devam filmleri ve çekilen dizileriyle efsaneler arasına giren yapım, Mısır tarihi uzmanı Dr. Daniel Jackson’ın başka bir dünyaya açılan bir geçit bulması ve buraya olan yolculuklarını anlatıyor. Ayrıca filmi yeniden diriltmeyi hedefleyen Emmerich, Star Gate’in yeniden çekilmesi için çalışmalar yapıyor.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın