En İyi 10 Yeniden Çevrim Film

0 7.624

Some Like İt Hot / Bazıları Sıcak Sever – 1959

some like it hot movie izle

IMDb: 8.3
Bill Wilder’ın I.A.L. Diamond ile birlikte senaryosunu yazıp yönetmen koltuğunda oturduğu film yeniden çevrim filmler arasında en yaşlısı. 1935 yapımı Fanfare D’amour filminden esinlenerek yeniden çekilen film günümüzde de en başarılı komedi filmleri arasında gösterilir. Filmde Marilyn Monroe, Jack Lemon ve Tony Curtis yer almaktadır.

Scarfece / Yaralı Yüz – 1983

scarface movie

IMDb: 8.3
Al Pacino’nun başdöndüren performansıyla filmi alıp götürdüğü Scarface de bir yeniden çevrim proje. 1932 yılında vizyona giren aynı adlı filmden yeniden çevrime kavuşan Brian De Palma yönetmenliğindeki Scarface, hayali karakter Tony Montana’nın yükselişine ve çöküşüne odaklandı. İlk filmde ise gangster Al Capone’un çapkınlıkları ve düşüşüne odaklanıyordu.

The Departed / Köstebek – 2006

the departed izle

IMDb: 8.5
Dört dalda Oscar kazanan The Departed filminin aslında Infernal Affairds isimli Çin sinemasına ait yapımın yeniden çevirmi olduğunu biliyor muydunuz? Çin’de başarılı gösterilebilecek bir polisiye hikayeyi ele alan Infernal Affairds, Martin Scorsese’nin dikkatini çekiyor ve sürükleyici hikayeyi yeniden beyaz perdeye uyarlıyor. Jack Nicholson’ın tam anlamıyla döktürdüğü filmde Leonardo DiCaprio, Matt Damon, Mark Wahlberg gibi isimler yer alıyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.