Filmlerin En Kötü 20 Karakteri

0 4.668

Gordon Gekko

Gordon Gekko

Film: Wall Street
Sinema tarihinde ön plana çıkan kötü karakterler, genellikle şiddete eğilimli tipler oluyorlar. Ancak Michael Douglas, Oscar’ı kazandığı bu rolde, kötü olmak için daha farklı bir yol kullanan bir Wall Street yatırımcısını canlandırıyor. Şekilli saçları, pahalı takım elbiseleri ve aksesuarları ile Gordon Gecko, kazandığı milyonlarca doları artırmak için; içeriden bilgi alma, emeklilik fonlarını kullanma, rüşvet ve tehdit gibi her türlü yasadışı yola başvuruyor.

Ernst Blofeld

Ernst Blofeld

Film: James Bond Serisi
Global terör örgütü Spectre’nin başkanı Ernst Blofeld, tam anlamıyla ultra kötü bir karakter. Ayrıca tam altı James Bond filminde yer aldı. Kucağında bir İran kedisi, yaralı yüzüyle bir düğmeye basarak kötü emirler veren bir karakter, 60’lı yıllar için oldukça ürkütücüydü.

Dudley Smith

Dudley Smith

Film: La Confidential / Los Angeles Sırları
1995 tarihli Babe filmindeki kibar ve sevimli çiftçi rolündeki usta oyuncu James Cromwell, LA Confidental filminde, sinemaseverlerin karşısına bambaşka bir şekilde çıktı. Cromwell acımasız ve amansız katil Dudley Smith’i canlandırırken, oldukça başarılı bir performansa imzasını attı.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın