Filmlerin En Kötü 20 Karakteri

0 4.668

Keyser Söze

Keyser Söze

Film: The Usual Suspects
Son derece gizemli ve adeta bir mit haline gelmiş bir suç kralı… Kevin Spacey’nin, canlandırırken en iyi performanslarından birini sergilediği Keyser Söze karakteri, farklı kılıklarda kimliğini gizleyerek, kanlı bir kukla ustası gibi bütün ipleri istediği gibi oynatıyor.

Frank Dooth

Frank Dooth

Film: Blue Velvet
2010 yılında hayatını kaybeden ünlü oyuncu Dennis Hopper’ın kariyerinin, bir zamanlar kasvet ve sıkıntı içinde olduğuna inanmak gerçekten zor. Ancak 80’li yılların başında Hopper, kokaine oyunculuktan daha çok önem veriyordu. Hopper, yönetmenliğini David Lynch’in yaptığı Blue Velvet adlı gerilim filminde, sadomazoşist bir yeraltı dünyası patronu olan Frank Booth rolünde. Bu rolle kariyerinde çıkışa geçiyor. Diğer aktörel Booth karakterinin oldukça dengesiz ve rahatsız edici olduğunu söylerken, Hopper’ın yorumu ise şöyle oluyor: “Frank’i oynamak zorundayım, çünkü ben Frank’im.”

Ivan Drago

Ivan Drago

Film: Rocky 5
1980’li yıllarda, İsveçli oyuncu Dolph Lundgren’in hayat verdiği karakter boksör Ivan Drago, Soğuk Savaş dönemi Rusya’sının fiziksel bir yansımasıydı: Kızıl Ordu’da görev yapan bir yüzbaşı, 1.96 m boyunda bir dev, sessiz fakat ölümcül… Steroidlerle ve kan isteğiyle çılgına dönen Drago, çok az konuşan birisidir.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın