Hapishane Konulu En İyi Filmler

0 7.697

The Longest Yard

The Longest Yard

Yıl: 2005
1974 yılında çekilen Buldozer (The Longest Yard) filminin yeniden çevrimi olan filmde Adam Sandler, Burt Reynolds ve Chris Rock gibi isimler yer alıyor. Eğlencenin daha fazla olduğu film bu zamana kadar izleyeceğiniz en komik hapishane filmlerinden biri olacaktır. Filmde alkollü araç kullanması nedeniyle ceza alan eski Amerikan Futbol yıldızının, kurduğu takım ile gardiyanların takımıyla karşılaşmasına odaklanıyor.

The Green Mile

The Green Mile

Yıl: 1999
Hapishane türünde filmler arasında kuşkusuz en çok tanınmışlardan biridir Yeşil Yol. Gerçek olaydan perdeye adapte edilen filmde; idam mahkumlarını hücrelerinden alıp, infazlarının gerçekleşeceği bir millik bir mesafede onlara eşlik eden bir infaz görevlisinin, iki küçük kızı öldürmekten idama mahkum edilen bir adamla olan diyaloğu konu alınıyor.

The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

Yıl: 1994
Stephen King’in “Rita Hayworth and Shawshank Redemption” adlı kısa öyküsünden beyaz perdeye adapte edilen film, tüm zamanların en iyi filmi seçildi. Bu filmi hala izlememişseniz çok şey kaçırdığınızı belirtelim. İzledikten sonra anlayacaksınız ki; Esaretin Bedeli sadece bir hapishane filmi deği, daha da fazlası var bu filmde. Başarılı bir bankacı olan Andy Dufresne, karısını ve sevgilisini öldürmek suçundan Shawshank hapishanesine ömür boyu hapis cezasını çekmesi için gönderilir. Hapiste sessiz bir kişilik olarak dikkat çeken Dufrense, yıllardır hapiste olan Red ile güzel bir dostluk kurar. Ve uzun yıllar haksız yere girdiği hapishanede istemediği işler yapmak zorunda kalır.

Undisputed 3

Undisputed 3

Yıl: 2010
Scott Adkins, Mykel Shannon Jenkins, Mark Ivanir gibi isimlerin yer aldığı film izleyicilere bol bol aksiyon vadediyor. Mahkumların hapishanelerden özgürlükleri adına dövüştürüldüğü filmin yönetmen koltuğunda Isaac Florentine oturuyor.

En iyi hapishane konulu film listesi. Hapishane konulu filmler izle. Hapishane temalı filmlerin listesi.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın