IMDB Puanlarına Göre En İyi 20 Fetişizm Filmi

0 58.773

Fetişizm temalı filmler geçmişten günümüze yaşanmış ya da kitaptan uyarlanmış hikayelerle izleyicilerin karşısına çıktı. Listede yer alan en iyi cinsel içerikli filmler IMDb puan sıralamasına göre düzenlenmiştir.

Fetişizm, ikinci bir kişi için cinsel çağrışım ifade etmeyen ancak birey için cinsel çekicilik kazanmış cansız bir nesne ya da vücudun belirli bir bölgesine yönelmesi durumudur. Cinsel sapkınlık olarak görülen bu durum geçmişten günümüze farklı hikayelerle işlenmiştir. İkili ilişkiler üzerinden karakterlerin gizli dünyalarına ışık tutan fetişizm temalı filmler; bazılarına uzak gelse de, izleyicilerin kendisinden bir parça bulması olasılıklar arasındadır. Bir araya getirdiğimiz yapımlar fetişizm temalı filmlerin yanı sıra farklı cinsel eğilimlere odaklanan filmleri de bir araya getirdik. IMDb puanlamalarına göre en iyi fetişizm temalı filmler

Konulu Cinsel İçerikli Filmler Listesi

TUTKU İMPARATORLUĞU / AI NO CORRIDA – 1976

Tutku İmparatorluğu

IMDb: 6.6
Yaşanmış gerçek bir hikayeden yola çıkılarak beyaz perdeye aktarılan Tutku İmparatorluğu, yaşadığı evden kaçıp bir eve sığınan bir kadının evin sahibine ilgi duyması ve adamın kadına karşılık vermesiyle birlikte hisler diyarına yelken açmalarını anlatıyor. Adam ve kadın arasındaki cinsel çekimin gücü onları farklı zevklere itiyor. Filmin yönetmen koltuğunda Nagisa Oshima otururken oyuncu kadrosunda Tutsuya Fuji, Eiko Matsuda, Aoi Nakajima yer alıyor.

BURGONYA DÜKÜ / THE DUKE OF BURGUNDY – 2014

Burgonya Dükü

IMDb: 6.7
Peter Strickland’in yönetmen koltuğunda oturduğu Sidse Babett Knudsen, Monica Swinn ve Chiara D’Anna gibi isimlerin yer aldığı yapım, iki kadın arasında yaşanan aşk ve tutkuya odaklanıyor. Lezbiyen ve BDSM temalı film bir efendi köle ilişkisi üzerinden kelebekler üzerinde araştırma yapan Evelyn ve evine temizliğe gittiği kadın olan Cynthia arasındaki sınırları zorlayan ilişkiye odaklanıyor.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın