İnsan Zihni ve Hafızası Konulu İzlemeye Değer 11 Film | Film Tavsiyesi

0 8.039

The Hangover – 2009

The Hangover - 2009

Felekten Bir Gece

Listede yer alan film türlerine göre daha farklı bir film olan Felekten Bir Gece, izleyiciyi güldürürken hafızamızdan silinen her şeyin önemini bir kez daha hatırlatıyor. Bradley Cooper, Zach Galifianakis, Justin Bartha, Heather Graham ve Jeffrey Tambor gibi isimlerin yer aldığı film, büyüleyici bir bekarlığa veda partisinin ardından yaşanan olayları anlatıyor. Sabah uyandıklarında hafızaları yerinde olmayan üç arkadaş, damat Doug Billings’i düğüne yetiştirmek zorundadır.

Spellbound – 1945

Spellbound - 1945

Öldüren Hatıralar

Gerilim filmlerinin usta ismi, tüm zamanların en iyi yönetmeni olarak tanınan Alfred Hitchcock’un yönetmen koltuğunda oturduğu Öldüren Hatıralar, 1950 yılında Türkiye’de vizyona girdi. Ingrid Bergman ve Gregory Peck’in yer aldığı film hafıza ve insan zihni üzerine çekilmiş önemli fimler arasında başı çekiyor. Film, daha önce kalbinin sesini hiç dinlememiş kararlarını akıl yoluyla vermiş bir psikiyatristin, alışık olmadığı duygularla yüzleşmesi ve tanıdığı yeni doktorun geçmişinde yaşadıklarına odaklanıyor.

Open Your Eyes – 1997

Open Your Eyes - 1997

Öldüren Hatıralar

Alejandro Amenabar’ın yönetmen koltuğunda oturduğu film psikolojik-gerilim türündeki en iyi filmler arasında gösteriliyor. Penelope Cruz, Eduardo Noriega, Fele Martinez ve Najwa Nimri’nin yer aldığı filmin konusu ise oldukça ilginç. César, zenginliği ve yakışıklılığı ile her istediğini elde edebilen bir gençtir, yakın dostu Pelayo kendisi kadar şanslı olmasa da ikili günlerini gün etmektedir. Yaşanan talihsiz kaza sonucu yüz güzelliğini kaybeden César bir hapishanenin psikiyatri bölümünde geçmişini hatırlamaya çalışırken bir yandan da gerçeklik ve fantezi dünyası arasındaki ince çizgiyi kaybetmiştir.

Cevap bırakın