Assassin’s Creed Filminden Kader Atlayışı Klibi Kamera Arkası Videosu

0 1.398

Oyuncu kadrosu, yönetmeni ve uyarlandığı oyun itibariyle sinema tutkunlarının dikkatini çeken Assassin’s Creed’in kamera arkasından heyecan yaratan bi video yayınlandı. Leap of Faith diğer adıyla Kader Atlayışı’nın nasıl gerçekleştirildiğini yönetmen ve ekip anlattı.

Bildiğimiz üzere oyun dünyasının en çok konuşulanlarından olan Assassin’s Creed‘in sinema uyarlaması beyaz perdeyi ziyaret etmek için hazırlıklarını tamamlıyor. 2017 yılının başında vizyona girecek olan filmin son rutuşları yapılırken çekimlerden de detaylar paylaşılıyor. Geçtiğimiz günlerde YouTube’a düşen bir video ile oyunun ve filmin en can alıcı sahnelerinden olan Leap of Faith atlayışı yani Kader Atlayışı ile ilgili video yayınlandı.  Bu atlayış efekt kullanılmadan ve tamamiyle gerçek yapıldı. Michael Fassbender‘ın dublörü Damien Walters aynı zamanda “son 35 yılda bir dublör tarafından yapılan en yüksek atlayış”ı gerçekleştiriyor.

Assassin

Görsel Efektlere Bel Bağlamadan Gerçek Kader Atlayışı

En son çektiği Macbeth filmi ile eleştirmenler ve sinema tutkunlarından tam not alan Justin Kurzel videoda, Assassin’s Creed filminde gerçeğe en yakın şekilde çekimlerini tamamladığını dile getiriyor. Yapımcılar arasında yer alan Patrick Crowley; Micahel Fassbender’ın canlandırdığı karakterin tuzağa düşürülüp 38 metre yükseklikten Kader Atlayışı yapmak zorunda kaldığını ve bu sahneyi gerçekten çektiklerini dile getiriyor. Filmin diğer yapımcısı Frank Marshall ise yönetmen Kurzel’in herşeyin gerçeğe yakın olmasını ve görsel efektlere bel bağlanmaması gerektiğini dile getirdi. Yapımcıların da anlattığı gibi tamamiyle gerçeğe yakın çekilen Assassin’s Creed izleyicileri daha da kendine çekecek gibi görünüyor.

Assassin

Assassin’s Creed Filmi Ne Zaman Vizyona Girecek?

Snowtown, Dönüş (The Turning) ve son olarak Macbeth filmlerine imza atan Justin Kurzel, oyun tutkunlarının heyecanla beklediği Assassin’s Creed‘in kamera arkasında yer alırken oyuncu kadrosunda da bir o kadar önemli
isimler yer alıyor. Yönetmenin Macbeth filminde birlikte çalıştığı Michael Fassbender ve Marion Cotillard filmin başrollerini üstlenirken onlara Jeremy Irons, Brendan Gleeson, Callum Turner, Arnie Labed, Michael Kenneth Williams, Matias Verela gibi isimler eşlik ediyor. Film 6 Ocak 2017 tarihinde vizyona girmeyi bekliyor.

Assassin’s Creed Filminin Konusu

20th Century Fox’un finanse ettiği Assassin’s Creed, tıpkı oyunun senaryosundaki gibi genetik kodunun kilidi kırmasıyla suikastçi atalarının hatıralarına erişebilen Callum Lynch’i merkeze alacak. Yaşamını bir barmen olarak sürdüren Desmond, bilinmeyen birs sebeple kaçırılır. Kendisini kaçıranlar ise büyük bir şirkettir ve Desmond’u Animus adlı makineye bağlamak isterler. Bu makine ile Desmond’un çoğunluğu suikastçi olan atalarının anılarına ve hafızalarına erişim imkanı bulacaklardır. Şirketin oldukça tehlikeli ve ölümcül dövüş sanatlarına ulaşmalarına ramak kalmıştır. Michael Fassbender filmde iki ana karakter olan Aguilar de Agarorobo ve Callum Lynch‘i canlandıracak.

Assassin
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın