Christopher Nolan’ın Yönettiği Dunkirk’ten Set Görüntüleri

0 1.504

Çekmiş olduğu filmlerle beyaz perdedeki ağırlığını hissettiren Christopher Nolan, yaşanmış gerçek bir hikayeyi perdeye taşıyor. Yönetmenin yeni projesi Dunkirk’ten yeni görseller paylaşıldı

Batman serisi, Inception (Başlangıç), Interstellar (Yıldızlararası), Prestige (Prestij) filmleriyle sinema dünyasında rüştünü ispatlayan yönetmenlerden olan Christopher Nolan yine ses getirecek bir projeyle hayranlarının karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Yönetmenin tarihten ilham alarak beyaz perdeye taşıdığı ilk yapım olma özelliğini taşıyan Dunkirk’ün çekimleri başladı ve film setinden ilk görüntüler paylaşıldı. Dunkirk filminin ilk görüntüleri comingsoon sitesi tarafından servis edildi.

Dunkirk Tahliyesi Hikayesi: Dunkirk

2014 yılında vizyona giren Yıldızlararası (Interstellar) sonrası kısa bir ara veren yönetmenin yeni durağı, 2. Dünya Savaşı sırasında Winston Churchill başkanlığındaki İngiltere’nin olağanüstü stratejik başarısı; Dunkirk Tahliyesini konu alan Dunkirk filmi oluyor. İsmini Fransa’nın Dunkirk bölgesinden alan film, İngiliz ordusunun 2. Dünya Savaşı sırasında Dünkirk’ü boşatlmak için yürüttüğü askeri operasyonu anlatacak. Alman askerleri tarafından köşeye sıkıştırılan Müttefik Devletler askerlerinin kurtarılması için 1940 senesinde düzenlenen operasyon, savaşın en önemli olayları arasında yer alıyor.

dunkirk filmi seti

Dunkirk Filmi 21 Temmuz 2017 Tarihinde Vizyona Girecek!

65mm geniş format ve IMAX 65mm ile çekilecek olan film sırasıyla Fransa, Hollanda, İngiltere ve Los Angeles’ta çekimlerine devam edecek. Christopher Nolan, filmografisini süsleyecek yeni film için alanında rüştünü ispatlamış kişilerle çalışıyor. Yıldızlararası’nın görüntü yönetmeni Hoyte van Hoytema‘nın kamera arkasında yer alacağı filmin müzikleri ise efsane isim Hans Zimmer tarafından yapılacak. Filmin oyuncu kadrosunda ise Tom Hardy, Cillian Murphy, Kenneth Branagh, Mark Rylance, Fionn Whitehead, Jack Lowden, Aneurin Barnard ve Harry Styles yer alıyor.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın