Dinozorlar Sinemaya Dönüyor Jurassic World 2’nin Çekimleri Başlıyor

0 120

Dünya çapında en çok hasılat elde eden üçüncü film olan Jurassic World’ün devamı hakkında yeni detay geldi. Jurassic World 2 filminin çekim tarihi açıklandı.

1993 yılında Steven Spielberg’ün çektiği Jurassic Park filmi gişe ve eleştirsel anlamda başarılı olmuş dinozorların hikayesinin sinema tutkunları tarafından merakla izlendiği görülmüştü. 2001 yılında vizyona giren son Jurassic Park filminin ardından yapımcılar dinozorları beyaz perdeden uzak tutmuşlardı. Ta ki Colin Trevorrow‘un kamera arkasına geçtiği 2015 yapımı Jurassic World gösterime girene kadar. Stüdyonun beklentilerinin de üzerine çıkan film devam filminin kapılarını açmıştı.

Jurassic World 2

Jurassic World 2 Filminin Çekim Tarihi Açıklandı

Michael Crichton’ın yazmış olduğu romandan uyarlanan Jurassic World, Avatar ve Titanik’in ardından en çok hasılat elde eden film olmasının ardından Universal devam filmini duyurmuş Colin Trevorrow senaryo için işe koyulmuştu. Ortaya çıkan yeni haberler de senaryonun tamamlandığı ve çekimlerin 2017 yılının Mart ayında başlayacağı yönünde oldu.

Jurassic World 2

Jurassic World 2 Filminin Yönetmeni Değişti

Daha gerilim dolu ve korkutucu olacağı açıklanan Jurassic Park evreninin beşinci filmi olma özelliğini taşıyan Jurassic World 2 The Impossible (Kıyamet Günü) filminin yönetmeni J.A. Bayona tarafından çekiliyor. Senaryo Colin Trevorrow kaleminden çıkarken filmde Chris Pratt, Bryce Dallas Howard, Toby Jones ve Rafe Spall gibi isimler yer alıyor. Filmin vizyona girmesi için 22 Haziran 2018 tarihini bekleniyor.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın