Ferzan Özpetek Filmi İstanbul Kırmızısı’ndan İlk Fragman

0 70

İtalya’nın önemli yönetmenleri arasında yer alan Ferzan Özpetek’in aynı adlı kitabından uyarlanan İstanbul Kırmızısı ilk fragmanıyla heyecan yarattı.

Yayınlanan ilk set fotoğraflarının ardından geçtiğimiz haftalarda vizyon tarihi belli olan Ferzan Özpetek‘in yönetmen koltuğunda oturduğu İstanbul Kırmızısı‘nın ilk fragmanı görücüye çıktı. Kariyerine İtalya’da devam eden La Finestra Di Fronte (Karşı Pencere), Mine Vaganti (Serseri Mayınlar), Magnifico Presenze (Misafir) gibi filmler çeken Özpetek, İstanbul Kırmızısı hakkında “Benim ilk Türk filmim” diye bahsediyor. Görüntü yönetmenliğini Gian Filippo Corticelli‘nin üstlendiği filmin başrolünde Nejat İşler, Mehmet Günsür ve Tuba Büyüküstün yer alıyor. Filmde ayrıca Mehmet Günsür, Zerrin Tekindor, Reha Özcan, Serra Yılmaz ve Ayten Gökçer gibi önemli oyuncular yer alıyor.

İstanbul Kırmızısı

İstanbul Kırmızısı Filmi Ne Zaman Vizyona Girecek?

Ünlü yönetmen Deniz Soysal’ın yazacak olduğu ilk kitabı üzerine çalışmak için İstanbul’a gelen Orhan’ın hikayesini anlatacak olan film, 3 Mart 2017 tarihinde vizyona girecek. İstanbul Kırmızısı’nın resmi sinopsisi şu şekilde:

Uzun yıllar yurt dışında yaşayan yazar-editör Orhan Şahin, ünlü yönetmen Deniz Soysal’ın ilk kitabı üzerinde çalışmak için İstanbul’a gelir. Deniz, zenginliğinin son demlerindeki ailesiyle birlikte bir yalıda yaşamaktadır. Orhan daha ilk günden kendisini Deniz’in karmaşık ilişkileri, esrarengiz arkadaşları ve aile bireylerinin ortasında bulur.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın