Hayatta Kalma Mücadelesi: Deepwater Horizon’dan Yeni Fragman

0 1.552

Kahramanların hikayelerine odaklanan filmler geçmişten günümüze farklı oyuncular ve yönetmenlerle beyaz perdede işlendi. Bu kez gerçek bir kahraman olarak ilan edilen Mike Williams’ın hikayesi sinemaya taşınıyor. Deepwater Horizon filminden yeni fragman paylaşıldı.

Meksika Körfezi’nde yaşanan dünyanın gelmiş geçmiş en büyük fekaletlerinden biri olarak anılan Deepwater Horizon, yaşanmış gerçek hikayeyi perdeye taşıyor. 20 Nisan 2010 yılında yaşanan büyük felakette Deepwater Horizon’da çalışmış olanların cesaret ve kahramanlık anlarının yaşandığı, insan yapımı en büyük felaketlerden biri karşısında hayatta kalma mücadelesini merkeze alıyor. Vizyona girmeye hazırlanan filmin yeni içerikleri de dikkat çekiyor.

deepwater horizon izle

Deepwater Horizon Filminin Oyuncu Kadrosunda Kimler Var?

Fighter, Lone Survivor, Prisoners gibi filmlerde izlediğimiz son olarak Babalar Savaşıyor filmiyle izleyici karşısına çıkan Mark Wahlberg, bu kez insanlar tarafından kahraman olarak seçilen Mike Williams karakterini canlandırıyor. Bu filmde ona; Kurt Russell, John Malkovich, Dylan O’Brien, Gina Rodriguez ve Kate Hudson gibi isimler eşlik ediyor. Senaryosu Matthew Sand ve Matthew Michael Carnahan tarafından yazılan filmin yönetmen koltuğunda Peter Berg oturuyor.

deepwater horizon izle

Deepwater Horizon Filmi 30 Eylül’de Vizyona Girecek!

2010 senesinde, Meksika Körfezi’ndeki bir petrol kuyusunda meydana gelen patlama insanlığın yol açtığı en büyük felaketlerden biri olarak kayda geçti. 11 çalışanın öldüğü 17 işçinin yaralandığı facianın ardından devam eden petrol sızıntıları doğaya inanılmaz zararlar verdi. Yaşanan bu felaket David Barstow, David Rohde ve Stephanie Saul tarafından kaleme alınarak, 2011 senesinde New York Times’da “Deepwater Horizon’s Final Hour” adıyla yayınlandı. Film ise yazılan bu makaleye bağlı kalarak senaryolaştırıldı.

Dünya tarihinde gelmiş geçmiş en büyük çevre felaketi olarak kayda geçen Deepwater Horizon, 30 Eylül 2016 tarihinde sinema uyarlamasıyla ülkemizde vizyona girecek.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın