Kralın Kılıcı: Final Fantasy XV’in İlk 12 Dakikası Yayınlandı

0 104

Oyuncuları arasında televizyon dünyasının tanınmış dizileri Breaking Bad ve Game of Thrones gibi dizilerde karşımıza çıkan Aaron Paul, Sean Bean, Lina Headey gibi isimlerin yer aldığı Kralın Kılıcı: Final Fantasy XV’in 12 dakikalık videosu yayınlandı.

Ülkemiz sinema salonlarında dublajlı ve altyazılı olarak iki farklı şekilde vizyona girecek olan Kralın Kılıcı: Final Fantasy XV, geçtiğimiz günlerde yayınlanan Türkçe fragmanın ardından izleyicilerin karşısına 12 dakikalık videosuyla çıkıyor. Final Fantasy oyun serisinin son oyunu Final Fantasy XV’in dünyasında geçen ve oyundan önce yaşanan olayları işleyen film, animasyon teknolojisinin geldiği son noktayı izleyicilere gösteriyor. Nefes kesen aksiyon sahneleri, tanınmış oyuncularla ortaya çıkan seslendirme kadrosu ve heyecan verici hikayesi oyun tutkunlarının aklını çelmeye yetiyor.

15 Yıl Sonra Yeni Final Fantasy Filmi: Kingsglaive: Final Fantasy XV

2001 senesinde gösterime giren ilk Final Fantasy filmi olan Final Fantasy: Spirits Within ortaya çıktığında animasyon teknolojisiyle sinema tutkunlarını mest etmişti. Zamanın ötesinde olan animasyonlarıyla beğeni toplayan film konu bakımından sınıfta kalmıştı. İlk filmin 15 yıl sonrasında vizyona girecek olan yeni film de aynı şekilde animasyon teknolojisi bakımından gerçeği aratmayan bir görüntü ortaya koyuyor. Teknik detayların yanı sıra filmin oyuncu kadrosunda da önemli isimler yer alıyor. Game of Thrones dizisinden hafızalarda yer eden Sean Bean ve Lena Headey ile birlikte Breaking Bad dizisiyle ünlenen Aaron Paul filmin önemli karakterlerine sesleriyle hayat veriyor.

final fantasy filmi

Kralın Kılıcı: Final Fantasy XV Filmi 19 Ağustos’ta Vizyona Girecek

Serinin meraklıları tarafından heyecanla beklenen filmin konusuna gelecek olursak. Kutsal Kristal’in evi olan Lucis krallığı, Niflheim imparatorluğu tarafından tehdit edilir. Lucis Kralı Regis’in emrinde olan Nyx ve bir grup asker Regis’i korumak için Kingsglaive birliğinde yer almaktadır. Niflheim imparatorluğunun ezici askeri üstünlüğüne fazla dayanamayan Kral Regis zor bir kararla karşı karşıya kalır. Oğlu Prens Noctis ve Niflheim’ın tutsağı Tenebrae Prensesi Lunafreya’yı evlendirmek ve topraklarının hakimiyetini imaratorluğun emrine vermek zorunda kalır.  İmparatorluk kötü emellerini hiç birşey dinlemeden gerçekleştirmek istediği belli olur. Şimdi Niflheim İmparatorluğu ve dünyanın hakimiyeti arasında duran tek engel Kingsglaive’dir.

Kingsglaive: Final Fantasy XV

 

Kralın Kılıcı: Final Fantasy XV Filminde  Yer Alan Karakterler ve Seslendiren Oyuncular

Aaron Paul ve Gou Ayano – Nyx Ulric’i seslendiriyor.

Lena Headey ve Shiori Kutsuna, Lunafrena Nox Fleuret’i seslendiriyor.

Sean Bean ve Tsutomu Isobe, Regis Lucis Caelum’i seslendiriyor.

Kouichi Yamadera, Drautos

Liam Mulvey ve Mitsuaki Kanuka – Libertus Ostium

Tomokazu Seki –  Luche Lazarus

Ayumi Fujimura – Crowe Altius

Shozo Iizuka – Iedolas Aldercapt

Fuminori Komatsu – Tredd Furia

Wataru Takagi – Pelna Khara

 

Kingsglaive: Final Fantasy XV

Cevap bırakın