Rooney Mara Ejderha Dövmeli Kız’ın Devamını Bekliyor

0 59

Rooney Mara bilgisayar korsanı Lisabeth Salander’ı canlandırdığı The Girl with the Dragon Tattoo filminin devamı için umutsuz olduğunu açıkladı. Stieg Larsson’un yazmış olduğu romandan uyarlanan kitap üçlemesinin devamı çekilecek mi?

Steig Larsson’un yazmış olduğu Millenium adlı roman serisinin ikinci beyaz perde uyarlaması hakkında yeni gelişmeler yaşanıyor. David Fincher’ın yönetmen koltuğunda oturduğu Hollywood yapımı The Girl with the Dragon Tattoo (Ejderha Dövmeli Kız) filminin izleyiciyle buluşmasının ardından beş yıl geçti ve devam filmiyle ilgili somut adımlar atılmadı. Filmin isim hakkını elinde bulunduran Sony kitap serisinin ikincisi olan The Girl Who Played With Fire (Ateşle Oynayan Kız) için harekete geçmedi. İlk filmin masraflı olması ve istenilen gişeyi elde edememesi yönetmen, yapım şirketi ve prodüksiyon şirketini anlaşmazlığa düşürdü. Böylelikle bilgisayar korsanı Lisabeth Salander‘ın geri dönmesi de zorlaştı.

Ejderha Dövmeli Kız - 2011

Rooney Mara Rolüne Dönmek İçin Hazır!

Geçtiğimiz yıl yaşanan gelişmelerde Sony kitap serisinin ikincisini uyarlamak yerine dördüncü kitap The Girl in the Spider’s Web üzerinde çalışmalara başladığını duyurmuştu. Daha masrafsız bir devam filmi için kolları sıvayan Sony tüm kadroyu geriye çağırdı ve bu çağrı 2015 yılının Şubat ayında yapıldı. Filmin senaryosunun yazılması için Steven Knight ile çalışılmaya başlandı. Hatta Rooney Mara da yeni projeye dahil olduğunu açıkladı ancak daha sonra herhangi bir gelişme yaşanmadı.

Rooney Mara, Screen Daily ile yaptığı söyleşide, ona Oscar adaylığı getiren Lisabeth Salander karakterini tekrar canlandırmak istediğini ancak serinin devamının geleceğine dair umudunun kalmadığını dile getirdi.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın