Sicario 2 Filminin Yönetmeni Belli Oldu

0 991

İlk gösterimini Cannes Film Festivali’nde gerçekleştiren ardından sinema salonlarına uğrayan Sicario filminin devamı yolda. Sicario 2’nin yönetmeni ve ismi kesinleşti.

Kanunsuz sınır kenti Suarez’de işine bağlı FBI ajanı Kate ve özel operasyon kuvvetlerinin uyuşturucu kartelleriyle mücadelesini beyaz perdeye taşıyan Sicario, Cannes Film Festivali’nde gösterime girdikten sonra sinema salonlarına uğramıştı. Sinematografik açıdan övgülerle karşılanan film dünya çapında 84 milyon dolar hasılat elde etti ve devam filmi için çalışmalar başladı. Geride bıraktığımız haftalarda devamının geleceğini duyurmuştuk. Şimdi de ikinci film ile ilgili detaylar ortaya çıkmaya başladı.

Yeni filmin yönetmeni ve ismi belli oldu

Sicario 2’nin Yönetmeni Belli Oldu Tutsak (Prisoners), İçimdeki Yangın (Incendies), Düşman (Enemy) gibi filmlere imza atan Denis Villeneuve‘nin yönettiği Sicario, üç dalda Oscar’a aday olmuştu. İkinci filmin geleceği kesinleşince filmin detayları da gün yüzüne çıkmaya başladı. İkinci projede yer almayacağı belli olan Villeneuve koltuğunu İtalyan yönetmen Stefano Solima‘ya emanet etti. Solima, Gomorrah ve Romanzo Criminale adlı dizilerle tanınıyor.

Emily Blunt Sicario 2’de Yer Almayacak

İdealist bir FBI ajanı Kate’in üzerinden hikayesini anlatan Sicario‘nun devam filminde Kate’i canlandıran Emily Blunt yer almayacak. İkinci film Benico del Toro‘nun canlandırdığı Alejandro Gillick ve Josh Brolin‘in hayat verdiği CIA ajanı Matt Graver’ın hikayesine odaklanacak. Çekimlerine bu sonbaharda başlanması beklenen ikinci filmin ismi Saldado olarak belirlenirken filmin ne zaman vizyona gireceği ise henüz kesinlik kazanmadı.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın