Tazmanya Canavarı Lakaplı Boksörün Hayatı: Bleed For This

Son yılların parlayan oyuncularından olan Miles Teller’ın Tazmanya Canavarı lakaplı Vinny Pazienza’yı canlandırdığı Bleed for This adlı filmin uluslararası fragmanı yayınlandı.

Boks temalı filmlerde sıkça karşılaştığımız geri dönüş hikayesini Vinny Pazienza üzerinden işleyen Bleed for This, oyuncuları ve konusuyla dikkat çeken bir yapım. Whiplash ile kariyerinin çıkışını yakalayan daha sonra Divergent (Uyumsuz) film serisiyle adından söz ettiremeye devam eden Miles Teller‘ın başrolü üstlendiği film Pippa Bianco tarafından yazılan kitaptan sinemaya uyarlanıyor. Teller’ın şampiyon boksör Vinny Paz’ı canlandırdığı filmin senaryosu ve yönetmenliği Ben Younger tarafından üstleniliyor.

Bleed for This

Şampiyon Boksörün Gerçek Hikayesi: Bleed for This

Yaşanmış gerçek olayların sinemaya uyarlandığı hikayeler izleyicilerin hep dikkatini çekmiştir. Miles Teller‘ın da başrolünde olduğu yapım bu tanıma uyar nitelikte. Tazmanya Canavarı lakabıyla anılan şampiyon Boksör Vinny Pazienza‘nın hayatına odaklanan film hikayesinin yanı sıra oyuncu kadrosuyla da öne çıkıyor. Film, başarılı giden kariyerinde umulmadık bir şekilde trafik kazası geçiren tutku ile icra ettiği boksörlük mesleği ve ringlerden uzak duramayan Pazz’ın ilham veren hikayesine odaklanıyor.

Bleed for This

Bleed for This Filmi Ne Zaman Vizyona Girecek?

Şampiyon bir boksörü canlandıran Teller’ın fiziksel değişimiyle beğeni kazandığı filmin yönetmen koltuğunda uzun yıllar aranın ardından setlere dönen Ben Younger oturuyor. Miles Teller’ın başrolde olduğu yapımda ona; Aaron Eckhart, Katey Sagal, Ciarán Hinds, Ted Levine, Kimberly Howe eşlik ediyor. Martin Scorsese‘nin idari yönetmenliği üstlendiği filmin yapımcılığını ise Bruce Cohen, Emma Tillinger Koskoff, Ben Younger, Chad Verdi ve Noah Kraft gibi isimler üstleniyor. Dağıtımını PinemArt’ın üstlendiği film 11 Kasım 2016 tarihinde vizyona girmeyi bekliyor.

Bleed for This

Vinny Pazienza Kimdir?

Vinny Paz, 62 doğumlu İtalyan asıllı Amerikalı bir hafif siklet boksördür. Tazmanya Canavarı lakaplı boksör yaşadığı bir trafik kazası sonucu boynu kırılmış ve boks yapması yasaklanmıştır. Vinny buna aldırış etmeden kazanın 3 ay sonrası ringlere geri dönmüş ve bir de dünya şampiyonluk kemerini almıştır. Savaşçı ruhu sayesinde boks tarihinde adını altın harflerle yazdıran inatçı kişiliklerden biri olarak biliniyor.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın