Televizyon Dünyasının En Çarpıcı Hikayesi: Christine

0 32

Rebecca Hall’un başrolde haber sunucusu Christine Chubbuck’ı canlandırdığı Christine filminin ilk fragmanı nihayet ortaya çıktı.

Televizyon dünyasının en çarpıcı yaşanmış hikayelerinden biri olan Florida’da yerel bir kanalda sunuculuk yapan Christine Chubbuck‘un hikayesi bu yıl iki farklı filmle beyaz perdeye taşındı. İlk gösterimlerini bu yılın başında Sundance Film Festivali’nde gerçekleştiren ilk yapım Kate Lyn Sheil’in bu zorlu role hazırlanışını ele alan belgesel Kate Plays Christine, belgesel kategorisinde En İyi Senaryo Ödülü’ne uzanmıştı. Chubbuck’un hikayesini sinemaya taşıyan ikinci yapım ise farklı film festivallerini dolaşmış ve en son devam etmekte olan Toronto Film Festivali’nde izleyici karşısına çıkmıştı. Rebecca Hall‘un başrolde olduğu Christine filminden ilk fragman da nihayet izleyiciyle buluştu.

Televizyon Dünyasının Trajik Hikayesi: Christine

Christine Chubbuck, 15 Temmuz 1974 tarihinde Amerika’nın Florida Eyaletindeki yerel televizyon kanalında yayınlanan programda kendini canlı yayında öldürdü. Üç hafta öncesinde istenen “intihar üzerine” bir program hazırlarken o dönemde yaşadığı sorunlar ve depresyonun da etkisiyle intiharı takıntı haline getirir ve kendini öldüreceği bir program hazırlar. Chubbuck hatta ölümünden sonra kendisiyle ilgili açıklama yapacak olan sunucunun metnini bile hazırlar.

Christine Chubbuck

Christine Filmi Ne Zaman Vizyona Girecek?

Trajik bir hikaye ile adını televizyon dünyasına yazdıran Christine Chubbuck‘un hikayesinde Rebecca Hall başrolü üstleniyor. Yönetmen koltuğunda After School filmiyle Cannes Film Festivali’nde yarışan Antonio Campos‘un oturduğu filmde Michael C. Hall, Timothy Simons ve Tracy Letts gibi isimler eşlik edecek. Film A.B.D’de 14 Ekim’de vizyona girecek.

Christine 2016

Cevap bırakın