Wonder Woman Filminin Konusu Ortaya Çıktı

0 2.876

DC Extended Universe’in beyaz perdeyi ziyaret edecek olan yeni filmi Wonder Woman’in konusu bir sır gibi saklanıyordu. San Diego Comic-Con 2016’daki basın bildirisi bölümünde filmin resmi sinopsisi katılımcılarla paylaşıldı.

2004 senesinde Miss Israel seçilerek dizi ve sinema sektörüne göz kırpan Gal Gadot ilk sinema deneyimini 2009 yılında vizyona giren Hızlı ve Öfkeli 4’te yaşamış uzun yıllar aranın ardından beyaz perdenin konuşulan süper kahramanlarından Wonder Woman olarak karşımıza çıkmıştı. İlk kez Batman v Superman: Dawn of Justice filminde bu karakteri canlandıracak olan oyuncu kendine has Wonder Woman filmiyle karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Her filmde yaşanan şeyler gibi Wonder Woman’in de detayları parça parça geliyor. Konusu sır gibi saklanan filmin konusu paylaşıldı ve sinemaseverlerin merakı bir bakıma dindi. San Diego Comic-Con 2016’daki basın bildirisinin bir bölümünde Allan Heinbergîn‘in yazacağı senaryonun sinopsisi katılımcılara aktarıldı.

Wonder Woman

 

Wonder Woman Filminin Konusu Açıklandı

“Patty Jenkings’in yönetmenliğinde Gal Gadot, Wonder Woman olarak önümüzdeki yaz tüm dünyadaki sinema salonlarını dolduracak. Çizgi roman okurlarının da bildiği gibi Wonder Woman olmadan önce Diana isminde bir Amazon prensesiydi ve yenilmez bir savaşçı olmak için eğitim gördü. Korunaklı bir cennet adasında büyüdü ve bir gün bir Amerikan pilotu adanın kıyılarında bir kaza yaptıktan sonra dış dünya ile ilk ve en büyük çatışması başlamış oldu. Diana evini terk ederek kıyılarına kadar gelen bu tehdidi engellemek için yola çıktı. Tüm savaşları durdurmak için başladığı bu savaşta diğerleriyle birlikte hareket ederek bütün tehlikelere göğüs germeye başladı. Bir yandan da sahip olduğu diğer güçleri de keşfedecekti. Ve tabii ki de onu bekleyen asıl kaderini…”

Wonder Woman

Wonder Woman Filmi Ne Zaman Vizyona Girecek?

Paylaşılan sinopsis Wonder Woman’ı ortaya çıkaran isim William Moulton’un orijinal hikayesine ait olduğu için Wonder Woman hayranları bu habere bir hayli sevinecek. Sinopsisin açıklanması tüm soru işaretlerini kaldırmasa da hikayenin kökleri aynı olduğu sürece büyük farklılıklar yaşanmayacaktır. Gal Gadot, Chris Pine, Robin Wright, Danny Huston, David Thewlis, Ewen Bremner, Saïd Taghmaoui, Elena Anaya ve Lucy Davis gibi isimlerin yer aldığı Wonder Woman filmi 2 Haziran 2017 tarihinde vizyona girecek.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın