Bilim-kurgu

Bilim-kurgu Türündeki Filmler

 • Yarının Sınırında

  Yarının Sınırında

  Hikaye, Mimicler denilen ve kovana benzeyen bir uzaylı ırkının Dünya’yı acımasız bir saldırıyla vurdukları, büyük şehirleri yerle bir ettikleri ve milyonlarca insanın ölümüne yol açtıkları yakın gelecekte geçiyor.

 • Açlık Oyunları 2: Ateşi Yakalamak

  Açlık Oyunları 2: Ateşi Yakalamak

  Ateşi Yakalamak, Katniss Everdeen'in diğer haraç Peete Mellark'la 74. Açlık Oyunları'nı kazandıktan sonra sağ salim evine geri dönüşünden başlıyor. Kazanmak ikilinin ailelerini ve arkadaşlarını yeniden bırakarak mıntıkalarda "Kazananların Tur"na çıkmaları gerektiği anlamına geliyor.

 • Buraya Kadar

  Buraya Kadar

  Yaşanan son derece garip felaket olaylarıyla yıkılan Los Angeles kentinde, altı arkadaş bir evde mahsur kalırlar. Dışarıda dünya yıkılırken, kısıtlı erzak ve yükselen gerilim, içeride de sinirlerin gerilmesine ve arkadaşlıkların parçalanmasına neden olmaktadır.

 • Sinyal

  Sinyal

  Bilim kurgu severlerin uzun süre beklediği "Sinyal / The Signal" gizemli bir sinyalin peşinde olan 3 gencin hikayesini konu alıyor.

 • The Congress

  The Congress

  Cannes Film Festivali Yönetmenlerin On Beş Günü bölümünün açılış filmi olan Son Şans, Stanislaw Lem´in kült bilimkurgu romanı Gelecekbilim Kongresi´nin serbest bir uyarlaması.

 • Uzak Çığlık

  Uzak Çığlık

  Roket Büyük bir hızla ve gürültüyle Jack Carver’in teknesine çarpar. Jack tekne patlayıp paramparça olmadan önce kaçmayı zar zor başarır. Genç gazeteci Valerie Constantine onu bu seyahat için tuttuğunda, Carver’ın hayalindeki seyahat bu değildir. Kaptanın görevi onu bir muhbirle buluşması için ücra bir adaya götürmekti, ama hiç bir şey yolunda gitmez.

 • Frankenstein: Ölümsüzlerin Savaşı

  Frankenstein: Ölümsüzlerin Savaşı

  I, Frankenstein modern bir destandır: Frankenstein’ın canavarı Adam yaradılışı sırasında gerçekleşen bir genetik durum nedeniyle günümüze kadar yaşamıştır. Karanlık ve gotik şehirde yaşamaya alışmaya çalışan Frankenstein kendisini iki ölümsüz klan arasındaki savaşta bulur.

 • Midnight Special

  Midnight Special

  Bilim kurgu filmi olan Midnight Special'da Kristen Dunst ve Adam Driver'ı izleyeceğiz.

 • Frekans

  Frekans

  Stephen King kendi romanından sinemaya adapte edilen filmin senaryosu Adam Alleca tarafından yazılıyor. Gizemli bir telefon sinyalinin genelinde apokaliptik bir kaos yaratmasıyla gelişen gerilim dolu olayları konu alan filmde Samuel L. Jackson ve John Cusack başrolleri üstleniyor.

 • Simülasyon

  Simülasyon

  2004 senesinde çekmiş olduğu Indecision adlı kısa filmle sinema dünyasına dahil olan Charles Barker, uzun yıllar aranın ardından ilk uzun metrajlı filmine imza attı. Senaryosunu yazıp yönetmen koltuğunda oturduğu bilim kurgu - aksiyon harmanlaması film oyun tutkunlarının dikkatini çekiyor.

 • Jurassic City

  Jurassic City

  Sean Cain'in yönetmen koltuğunda oturduğu Jurassic City, insanlarlın dinozorlar karşısında hayatta kalma mücadelelerine odaklanıyor. Filmde Ray Wise, Monique Parent, Aurelia Scheppers, Robert LaSardo gibi isimler yer alıyor.

 • Suicide Squad: Gerçek Kötüler

  Suicide Squad: Gerçek Kötüler

  David Ayer'ın yönetmenliğini üstlendiği Suicide Squad; Will Smith (Deadshot), Joel Kinnaman (Rick Flagg), Margot Robbie (Harley Quinn), Jai Courtney (Captain Bloomberg), Cara Delevingne (Enchantress), Karen Fukuhara (Katana), Adewele Akinnuoye-Agbaje (Killer Corc), Jay Hernandez (El Diablo), Adam Beach (Slipknot), Jared Leto (Joker) ve Ben Affleck (Batman) gibi isimleri bir araya getiriyor.

 • Kralın Kılıcı: Final Fantasy XV

  Kralın Kılıcı: Final Fantasy XV

  Final Fantasy XV oyununun dünyasında geçen olayları konu alan Kralın Kılıcı: Final Fantasy XV'in seslendirme kadrosunda Aaron Paul (Breaking Bad, Need For Speed), Sean Bean (Game of Thrones) ve Lena Headey'den (Game of Thrones, 300) gibi isimler yer alıyor.

 • Viral

  Viral

  Paranormal Activity 3 ve 4'ü yöneten Henry Joost ile Ariel Schulman‘ın kamera arkasına geçtiği Viral filmi izleyicilere korku dolu anlar yaşatacak. Jason Blum'ın yapımcılığını üstlendiği filmin senaryosu Barbara Marshall ve Christopher Landon kaleminden çıkıyor.

 • Star Trek Sonsuzluk

  Star Trek Sonsuzluk

  Gene Roddenberry'nin yarattığı ve 2009'da J.J. Abrams tarafından yeniden çekilen, dünyaca ünlü Star Trek serisinin merakla beklenen yeni filmi "Star Trek Sonsuzluk" Justin Lin (Hızlı ve Öfkeli serisi) yönetmenliğinde geri dönüyor.

 • Max Steel

  Max Steel

  Max Steel henüz 16 yaşında olan Max McGrath ve uzaylı arkadaşı Steel ile olan maceralarına odaklanıyor.