Biyografi

Biyografi Türündeki Filmler

 • Rüzgar Yükseliyor

  Rüzgar Yükseliyor

  Hayao Miyazaki’nin sinemaya veda filmi, yaratıma ve yıkıma hürmetle bitiriyor. Büyük ustanın son çalışmasında olması gereken her şey var. Onun uçaklarla ilgili saplantısı, iki dünya savaşı arasında ülkesinin maruz kaldığı ve sebep olduğu trajediler, bütün engellere direnen sonsuz aşk teması ve şaşırtmaktan asla vazgeçmeyen Miyazaki’ye has bir animasyon üslubu...

 • Dünyada 20.000 Gün

  Dünyada 20.000 Gün

  33. İstanbul Film Festivali’nden FIPRESCI Ödülü kazanan film, Sundance Film Festivali’nden de En İyi Yönetmen ve En İyi Kurgu ödülleri ile dönen film şimdi başka sinema sinemalarında...

 • Mandela: Özgürlüğe Giden Uzun Yol

  Mandela: Özgürlüğe Giden Uzun Yol

  Güney Afrika'nın efsaneleşen özgürlük savunucusu Nelson Mandela'nın yaşamını kronolojik biçimde takip eden film, Mandela'nın bir taşra kasabasındaki çocukluğundan başlayarak, Güney Afrika'nın demokratik seçimlerle iş başına gelen ilk başkanı olmasına kadar geçen sürecini beyazperdeye taşıyor.

 • Geçmişin İzleri

  Geçmişin İzleri

  Filmde, 2. Dünya savaşı sırasında Japon çalışma kampında esirken işkence gören İngiliz ordu mensubu Eric Lomax’ın (Colin Firth) sıradışı ve epik gerçek hikayesini anlatmaktadır.

 • Başkanların Hizmetkarı

  Başkanların Hizmetkarı

  "Başkanın Uşağı / The Butler" Amerika’nın 20. yüzyıldaki politik çalkantısı üzerine kurulmuş bir film. Film, beyaz saraydaki bir hizmetkarın 1957-1986 arası çalıştığı dönemler üzerine kurulu.

 • Görünmeyen Kadın

  Görünmeyen Kadın

  Ralph Fiennes’ın hem yönetmen koltuğunda hem de başrolde izleyiciyle buluştuğu Görünmeyen Kadın, Charles Dickens’ın büyük aşkı Nelly Ternan’ın yaşamını gözler önüne seriyor.

 • Monako Prensesi Grace

  Monako Prensesi Grace

  Zarif ve güzel Hollywood yıldızı Nicole Kidman Monoco Prensesi Grace Kelly rolünde asaletiyle izleyenleri büyüleyecek.

 • Justin Bieber´s Believe

  Justin Bieber´s Believe

  19 yaşındaki şarkıcı Justin Bieber`ın hayatından kesitler gösterildiği film Believe

 • Steve Jobs

  Steve Jobs

  Walter Isaacson'un yazdığı tek onayli biyografiden yola çıkılarak senaryolaştırılan Steve Jobs filmi, Apple lansmanlarının perde arkasına odaklanıyor. Michael Fassbender filmde Steve Jobs'ı canlandırıyor.

 • The Program

  The Program

  Usta yönetmen Stephen Frears imzalı "Son Efsane / The Program", üst üste 7 kez kazandığı Fransa Bisiklet Turu şampiyonluğuyla dünyaca ünlü bir efsaneye dönüşen ve yıllar sonra doping kullandığını itiraf eden Lance Armstrong´un skandallarla dolu gerçek öyküsünü anlatıyor.

 • Spotlight

  Spotlight

  Başrollerinde Mark Ruffalo, Michael Keaton, Rachel McAdams gibi oyuncuları izleyeceğimiz Spotlight, Boston Globe’un Pulitzer ödülü kazanan araştırmacı gazeteci ekibi “Spotlight”ın gerçek hikayesini konu alıyor.

 • Danimarkalı Kız

  Danimarkalı Kız

  Eddie Redmayne'ın Danimarkalı ressam olan, Lili Elbe'yi canlandırdığı The Danish Girl; 1930'lu yılları beyaz perdeye taşıyor. Filmin başrollerinde, Oscar´a en iyi erkek oyuncu dalında aday gösterilen ve yine bu ödülü geçen sene kazanmış olan Eddie Redmayne, son zamanlarda sıkça karşımıza çıkan ve yardımcı kadın oyuncu dalında Oscar´a aday olan Alicia Vikander yer alıyor.

 • Çöl Kraliçesi

  Çöl Kraliçesi

  İngiliz macerasever ve gezgin Gertrude Bell'in (Kidman) gerçek hikayelerinden oluşan "Çöl Kraliçesi" onun aşklarını ve yolculuklarını konu alıyor.

 • Sonsuzluk Teorisi

  Sonsuzluk Teorisi

  Kadrosunda Dev Patel, Jeremy Irons, Toby Jones gibi isimlerin yer aldığı film gerçekte yaşamış olan matematikçi Srinivasa Ramanujan Iyengar'ın hikayesini anlatıyor.

 • Rüzgarın Oğlu

  Rüzgarın Oğlu

  Rüzgarın Oğlu, tarihin en iyi atleti olmak için çıktığı yolda efsanevi bir yıldız olan ve 1936 Olimpiyatları'nda Adolf Hitler'in Ari üstünlüğü görüşüne karşı mücadele ederek dünya sahnesine çıkan Jesse Owens'ın gerçek ve etkileyici hikâyesini anlatmaktadır. Film, asıl adı James Cleveland olan Jesse Owens'ın olimpiyat efsanesi olma mücadelesini anlatırken aynı zamanda izleyiciye cesaret ve ilham da vermektedir.

 • Fırtınalı Hayatlar

  Fırtınalı Hayatlar

  Michael Grandage ilk yönetmenlik deneyimi olan filmin başrollerinde Nicole Kidman, Jude Law, Guy Pearce, Colin Firth ve Laura Linney gibi tecrübeli oyuncuları seyretme imkanı bulacağız. Film, A. Scott Berg'ün "Max Perkins: Editor of Genius" kitabından uyarlanmıştır.