Cehennem Filminden Türkçe Fragma Yayınlandı

0 1.903

Dan Brown tarafından yazılan Inferno adlı kitaptan beyaz perdeye uyarlanan film konusunun yanı sıra oyuncu kadrosuyla da dikkat çekiyor. Ülkemiz sinema salonlarında Cehennem ismiyle gösterime girecek olan filmin Türkçe altyazılı fragmanı yayınlandı.

Dan Brown’un kitap serisinin sonuncusu beyaz perdeyi ziyarete hazırlanıyor. 2006 yılında Da Vinci Şifresi ile başlayan roman uyarlaması serisi ikinci filmine 2009 yılında Melekler ve Şeytanlar ile kavuşmuştu. Roman serisinin son halkası Inferno (Cehennem) ise uzun yıllar aranın ardından nihayet sinema uyarlamasına kavuştu. Geride bıraktığımız haftalarda ilk fragmanı yayınlanan filmin Türkçe altyazılı fragmanı görücüye çıktı.

inferno film izle

Cehennem Filmi Ne Zaman Vizyona Girecek?

Romandan beyaz perdeye uyarlanan üçlemenin son halkası olan Inferno ülkemizdeki ismiyle Cehennem, 14 Ekim 2016 tarihinde vizyona girecek. Filmin konusu ise şöyle:

Robert Langdon, Venedik’te bir hastanede geçici hafıza kaybına uğramış bir şekilde uyanır. Eşyaları arasında da tarihi bir nesne çıkmıştır ancak onun bu nesne hakkında hiçbir fikri yoktur. Bu sırada bir suikastçi Langdon’ı takip etmiştir. Langdon, doktoru Sienna Brooks ile kaçmak zorundadır. Yolculuk süresince çözülmeyen kodları çözmek zorunda kalan ikili zorlu bir maceranın içerisinde girer.

Inferno: Oscar Ödüllü Tom Hanks Başrolde

Yönetmen koltuğunda Akıl Oyunları, Cinderella Man, Denizin Kalbinde gibi filmleri çeken Ron Howard oturuyor. Oyuncu kadrosuyla dikkat çeken filmde; Dan Brown’ın roman serisinden uyarlanan filmlerde (Da Vinci Şifresi, Melekler ve Şehtanlar) başrolde yer alan Tom Hanks tekrar başrolü üsleniyor. Felicity Jones doktor Sienna Brooks, Sidse Babett Knudsen doktor Elizabeth Sinskey, Omar Sy Christoph Bruder ve son olarak Irrfan Khan Harry Sims olarak karşımıza çıkacak. Filmin kötü karakterini ise Son Kalan (Lone Survivor) ile tanıdığımız Ben Foster canlandıracak.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın