2015 Yılının İzlemeye Değer Korku Filmleri

0

It Follows

It Follows

2014 yılında birbirinden önemli film festivallerini ziyaret eden yapım 2015 yılında sinema salonlarındaki yerini aldı. Gençlik korku gerilim türü olan film başka birinden kendisine musallat olan ve ne olduğu belli olmayan varlıktan kurtulmaya çalışan genç kızın korku dolu hikayesine odaklanıyor. Filmin yönetmenliğini David Robert Micthell üstlenirken filmde Maika Monroe, Keir Gilchrist, Olivia Luccardi gibi isimler yer alıyor.

Vizyon Tarihi: 8 Mayıs 2015

Poltergeist: Kötü Ruh

Poltergeist: Kötü Ruh

İlk olarak 1982’de sinema salonlarına uğrayan kült korku filmi Poltergeist, 2015 versiyonuyla vizyona girdi. Gil Kenan tarafından yönetmenliği üstlenilen filmin yapımcılığını korku filmlerinin ünlü yapımcılığını Sam Raimi üstleniyor. Orjinal hikayeye sadık kalan Poltergeist: Kötü Ruh, şeytanı güçler tarafından lanetlenen bir eve taşınan ailenin yaşamış olduğu korku dolu anları anlatan klasik bir hikayeye sahip.

Vizyon tarihi: 22 Mayıs 2015

Crimson Peak

Crimson Peak

Ülkemiz sinema salonlarını Kızıl Tepe ismiyle ziyaret eden film, yakışıklı kocasını tanıdıkça farklı yönleri olduğunu keşfeden Edith Cushing’in hikayesini perdeye taşıyor. Filmde Guillermo Del Toro yönetmenliği üstlenirken Jessica Chastain, Tom Hiddleston, Mia Wasikowska ve Doug Jones gibi isimler yer alıyor.

Vizyon Tarihi: 16 Ekim 2015

The Green Inferno

The Green Inferno

Korku ve gerilim filmlerindeki ustalığıyla tanınan Eli Roth‘un yönetmenliğini üstlendiği film bir grup aktivist öğrencinin hikayesine odaklanıyor. Yok olmak üzere olan bir kabileyi kurtarmak için Amazon’a giden öğrenciler, yaşanılan uçak kazası sonrasında yamyam kabilenin eline düşerler. Yamyamların eline düşen öğrenciler için artık hayat hiç kolay olmayacaktır.

Vizyon Tarihi: Film ülkemizde vizyona girmedi.

Before I Wake

Kate Bosworth ve Tomas Jane’in başrollerini üstlendiği film, 8 yaşında evlatlık alınan bir çocuk ve evli bir çiftin korku dolu hikayesine odaklanıyor. Oğullarını kaybettikten sonra 8 yaşında bir çocuğu evlat edinmeye karar veren Jessie ve Mark’ı merkezine alıyor. Çift zamanla Cody’nin uyumaktan çekindiğini fark ediyor. Çünkü Cody uyuduğu sırada gördüğü rüyalar etrafında gerçeğe dönüşüyor. Çift bu duruma ölen çocukları Sean’ı karşılarında gördüklerinde şahit oluyor. İkili ilgilenmeye söz verdikleri çocuğa yardımcı olmaya çabalarken Cody’nin korkunç rüyaları işleri zorlaştırıyor.

Vizyon Tarihi: Vizyon tarihi bilinmiyor.

Sinister 2

Lanet 2 ismiyle bu yıl vizyona giren Sinister 2’nin ilk filmi 2012 yılında vizyona girmişti. Düşük bütçesine rağmen beklenmeyen başarı yakalayan filmin devamı korku müptelalarının sevdiği filmler arasına girdi. Ölen arkadaşının görevini üstlenen şerif araştırmalar sonucu bir kasabada yeni bir aileyle tanışır. Genç bir anne ve ikiz oğulları şehir dışındaki bu bölgeye yeni taşınmışlardır. 9 yaşındaki ikizler korkunç görüntülerin bulunduğu film makarası bulurlar ve bu filmleri açmalarıyla ortaya çıkan lanet evi saracaktır.

Vizyon Tarihi: 21 Ağustos 2015

Paranormal Activity 5: The Ghost Dimension

Paranormal Activity 5: The Ghost Dimension

Serinin 4 filmi olan Paranormal Activity: The Markes One’ın ardından vizyona giren Paranormal Activity: Hayalet Boyutu, korku dolu hikayenin son filmiydi. İzleyicilerin kafasındaki soru işaretlerini yanıtlayan filmde, aile reisi Ryan, anne Emily ve küçük kızları Leila’nın hayatlarını merkeze alıyor. Yeni evlerine taşınan ve garajlarındaki eşyalar arasında video kamera ve kasetlerini bulan Ryan, kamera lenslerine baktıklarında etrafta Kristi ve Katie’nin yeniden doğuşlarını içeren görüntüler görmeye başlarlar.

Vizyon Tarihi:23 Ekim 2015

The Visit

The Visit

Ülkemiz sinema salonlarında Ziyaret ismiyle vizyona giren The Visit; Altıncı His, İşaretler ve Köy gibi filmlerin senaryosunu yazıp yönetmenliğini üstlenen M. Night Shyamalan yönetmenliğinde vizyona girdi. Gerilim ve cinayet filmlerinin ustası olarak bilinen Alfred Hitchcock’un varisi olarak görülen yönetmenin filmi, uzun süredir görmedikleri yaşlı büyükanne ve büyükbabalarını ziyaret eden iki küçük kardeşin eve gelmeleriyle birlikte başlayan dehşeti merkeze alıyor.

Vizyon Tarihi: 11 Eylül 2015

Insidious 3

Ülkemiz sinema salonlarında Ruhlar Bölgesi: Bölüm 3 ismiyle vizyona giren film korku türündeki ustalığıyla tanınan James Wan‘ın yarattığı bir seri olarak biliniyor. Film,  ilk iki filmle birlikte hayatımıza giren paranormal vakalar uzmanı Elisie Reinier’ın yardım ettiği başka astral seyahat vakasını anlatıyor. İlk iki filmde izlediğimiz Lambert ailesi ise serinin üçüncü filminde yer almıyor.

Vizyon Tarihi: 5 Haziran 2015

Demonic

Film ülkemizde Şeytanı Ruhlar ismiyle vizyona girdi. Louisiana’da terk edilmiş bir evde, vahşice öldürmüş 6 üniversiteli gencin bulunmasıyla başlıyor. Dedektif Mark Lewis, bu korkunç cinayetlerin sır perdesini çözmek için gittiği evde bir şekilde hayatta kalmayı başaran John’u bulur. Polislerle birlikte olay yerine gelen psikiyatrist Dr. Elizabeth Klein, cinayetlerin tek şahidi John ile konuşmaya başlayınca evde cinayete kurban giden 6 gencin, şeytani ruhlarla yaşadığı korkunç olayları öğrenir.

Vizyon Tarihi: 8 Mayıs 2015

Bone Tomahawk

Bone Tomahawk

Korku ve western’i birleştiren yapımda Matthew Fox, Kurt Russell, Patrick Wilson gibi isimler yer alıyor. Etkileyici sahnelerle izleyiciyi heyecanlandıran film dört cesur adamın, bir grup esiri, yamyam bir kabilenin elinden kurtarma girişimini anlatacak olan film, eski usül western konseptine de fazlasıyla yakın duran bir görsel estetiğe ve öykü evrenine sahip olacak gibi görünüyor.

Vizyon Tarihi: Ülkemizde vizyona girmedi.

A Christmas Horror Story

A Christmas Horror Story

Ülkemiz sinema salonlarına uğramayan yapımlardan biri daha. Atmosferi ve korku öğleriyle yılın iyi korku filmlerinden biri olan A Christmas Horror Story; Grant Harvey, Steven Hoban, Brett Sullivan yönetmenliğinde çekildi.

Vizyon Tarihi: Ülkemizde vizyona girmedi.

Krampus

Ülkemiz sinema salonlarına uğramayan Krampus, Noel zamanı küçük bir kasabada yaşayan Max ve ailesinin sakin geçtiğini düşündükleri gecelerinini insan yiyen oyuncak ayılarla, kötü kalpli kurmalı oyuncaklarla ve eski tarihlerden beri dünya üzerindeki hükmünü sürdüren kana susamış bir şeytanla savaşmak zorunda kalışlarının hikayesini işliyor.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın