Sinemanın En İyi Dövüş Filmleri

0

Korkusuz

Korkusuz

Fearless / Huo Yuanjia (2006): Film, Çinli dövüş sanatları ustası Huo Yuanjia’nın yaşamını anlatıyor. Huo Yuanjia, Jin Wu Sporları Federasyonu’nun kurucusu ve manevi gurusudur.

Yip Man

Yip Man

Yip Man (2008): Film, dünyaya Wing Chun dövüş sanatını öğreten ilk kişi olan Çinli dövüş sanatları ustası Yip Man’in hayatından yola çıkıyor.

Ong Bak

Ong Bak

Ong-bak (2003): Bir köy için kutsal olan bir heykelin baş kısmı çalındığında, genç bir dövüş sanatçısı parçayı geri almak için büyük şehre gider ve kendini yeraltı dünyasında bulur.

Drunken Master

Drunken Master

Drunken Master / Jui kuen (1978): Disiplinsiz bir genç, bir suikastçıyı engelleyebilmek için “Sarhoş Yumruk” tarzı Kung Fu tarzını öğrenmek zorundadır.

The Big Boss

The Big Boss

The Big Boss / Tang shan da xiong (1971): Daha sonra gizemli bir şekilde ortadan kaybolan kuzenleriyle birlikte bir buz fabrikasında çalışmakta olan, bir daha şiddete başvurmamaya yeminli genç bir adamın öyküsü.

Shogun Assassin

Shogun Assassin

Shogun Assassin (1980): Shogun’ın infazcısının karısı bir cinayete kurban gider ve paranoyak Shogun, infazcısına intihar etmesini emreder. İnfazcı, dört yaşındaki oğluyla birlikte kaçar ve kiralık suikastçı olur. Böylece kan ve şiddetle dolu bir ölüm yolculuğuna çıkarlar.

Öldüren Karatecinin İntikamı

Öldüren Karatecinin İntikamı

The Chinese Connection / Jing wu men (1972): Öğretmeninin ölümü üzerine intikam isteyen genç bir adamın hikayesi.

Ejderin Üç Fedaisi

Ejderin Üç Fedaisi

Enter the Dragon (1973): Bir dövüş sanatları ustası, turnuvaya katılım için kendisine yapılan daveti kullanarak, eski bir suç liderini gözetleyip casusluk yapmayı kabul eder.

Yedi Samuray

Yedi Samuray

Shichinin No Samurai (1954): Haydutların saldırısı altındaki yoksul bir köy, kendilerine savunma sırasında yardımcı olmaları için işsiz 7 samurayı silah altına alır.

Büyük Dövüş

Büyük Dövüş

Warrior (2011): Alkolik bir eski boksörün en küçük oğlu evine döner ve dövüş sanatları turnuvası için babası tarafından çalıştırılır. Turnuvada abisiyle de karşı karşıya gelecektir.

Sanjiro

Sanjiro

Tsubaki Sanjûrô (1962): Kurnaz bir samuray genç bir adama yardım eder ve dostlarıyla birlikte gencin, rüşvetçi bir başkomiser tarafından komployla hapse düşürülmüş amcasını kurtarır.

Bloody Monkey Master

Bloody Monkey Master

Tie hou zi (1977): Iron, isyancı bir liderin oğludur, fakat günlerini kumar oynayarak ve dövüşlere katılarak geçirmektedir. Ta ki babasının ekibi tutuklanıp infaz edilinceye kadar…

Kahraman

Kahraman

Hero / Ying xiong (2002): “İsimsiz” adındaki bir savunma subayı, üç savaşçıyı yok etme başarısı üzerine kral tarafından çağrılır.

Bloodsport

Bloodsport

Bloodsport (1988): Frank Dux yaşamının çoğunu Tanaka tarafından eğitilerek geçirmiştir. Amacı, en büyük dövüş sanatları turnuvası olan Kumite’ye katılmaktır.

En Büyük Benim

En Büyük Benim

The Way of the Dragon / Meng long guo jiang (1972): Bir adam, İtalya’daki yakınlarını restoranlarında ziyaret eder ve rahatsızlık veren gansterlere karşı onlara yardım etmek zorundadır.

Jing Wu Ying Xiong

Jing Wu Ying Xiong

Jing wu ying xiong (1994): 1937’de Çinli bir dövüş sanatları ustası, Şangay’a geri döner ve öğretmenini ölmüş olarak buluruk, okulu da Japonlar tarafından rahatsız edilmektedir.

Kagemusha

Kagemusha

Kagemusha (1980): Bir samuray savaş lorduna tıpatıp benzeyen önemsiz bir hırsız, lordun ikizi olarak kiralanır. Lord öldükten sonra, onun yerine silah başına geçmeye zorlanır.

47 Ronin

47 Ronin

47 Ronin / Genroku Chûshingura (1941): 1701 yılında, Lord Takuminokami Asano ile  Lord Kira arasında bir düşmanlık vardır. Bunun üzerine Asano, sarayın koridorlarında Kira’yı öldürmeye çalışır.

Three Outlaw Samurai

Three Outlaw Samurai

Sanbiki no samurai (1964): Gezgin bir samuray olan Shiba, zorba efendilerinin kızını kaçıran bir grup köylüyle karşılaşır.

Cevap bırakın