İlk Sinemaya Şimdi de Televizyona: Let the Right One In Dizisi Geliyor

0 72

John Ajvide Lindqvist tarafından yazılan romandan beyaz perdeye uyarlanan “Let the Right One In” bu kez televizyon uyarlaması ile izleyici karşısına çıkmaya hazırlanıyor. TNT kanalı yeni diziyi duyurdu.

2008 senesinde Tomas Alfredson’un yönetmenliğinde çekilen Let the Right One In (Gir Kanıma), on iki yaşında arkadaşları arasında alay konusu olan çocuğun bir vampirle olan arkadaşlığını anlatmıştı. Birbirinden önemli film festivallerinden ödüller ve övgüler toplayan yapım daha sonra sessizliğe büründü ve devamı çekilmedi. Ancak TNT kanalının yaptığı girişimlerle hikaye yeniden işlenecek. Filmin hayranlarına müjdeli haberi duyuruyoruz! Gir Kanıma (Let the Right One In) televizyonlardaki vampir hikayesi eksikliğini dolduracak.

TNT Kanalı “Let the Right One In” Dizisi İçin Pilot Bölüm Siparişi Verdi!

Hollywood yapımları büyük oranla gerilim ve korku sineması için İskandinavlar ve Uzakdoğu’dan ilham alıyor. Bazı yapımlar dibi boylarken bazıları ise başarılı olabiliyor. Başarısı ıspatlanan yapımlardan biri de Let the Right One In! Bu başarıyı televizyona taşımak isteyen yapımcılar senaryo için Teen Wolf dizisinin yaratıcısı Jeff Davis ve kitabın yazarı John Ajvide Lindqvist ile orijinal seriye sadık kalarak yazılması için anlaştı. Genç bir vampir ve komşusunun Dracula ilhamlı fantastik hayallere süslenmiş hikayesini anlatacak olan dizinin oyuncu arayışları da tüm hızıyla sürüyor.

Let the Right One In Dizisi Geliyor

Let the Right One In Dizisi Kitaba Sadık Kalarak Çekilecek

2008 yılında çekilen filmin yönetmeni romanda yer alan birçok unsuru hafifleterek izleyiciye aktarmıştı. TNT kanalından alınan detaylara göre dizi projesi filmden çok kitaba sadık kalınarak çekilecek. Programlardan sorumlu departmanın başındak isim Sarah Aubrey dizi projesi ile ilgili şunları söyledi:

“Korku, intikam ve gençlik temalarını bir gerilim çerçevesinde izleyen bu hikaye, pek çok farklı elementi de bu sayede kombinleyebiliyor ve bir gençlik romantizmini unutulmaz bir hikayeye çevirebiliyor. Romandaki hikaye öylesine zengin ki, Jeff, Marty [Adelstein], Becky [Clements] ve Simon [Oakes] onu en doğru şekilde hayata geçirecekler.”

Cevap bırakın