TRT’nin Uyarlama Dizisi: Baba Candır!

0 229

Başrolünde Settar Tanrıöğen, Uraz Kaygılaroğlu, Tülay Bursa’nın yer aldığı Baba Candır dizisinin ilk detayları geldi. Baba Candır dizisi ne zaman başlıyor?

Uyarlama diziler birer birer ekranlarımıza gelmeye devam ediyor. TRT 1 ekranlarında yayınlanacak olan Baba Candır dizisi Güney Kore dizisi ‘What Happens To My Family‘den ekranlara uyarlanıyor. 2014 yılında 53. bölümüyle ekranlara veda eden Güney Kore dizisi uyarlaması TRT 1 ekranlarında izleyiciyle buluşacak.

Baba Candır dizisinin yapımcılığını MF Yapım, senaryosunu ise daha önce Yılan Hikayesi, Aşkım Aşkım ve Beşik Kertmesi gibi bol reytingli dizilerin senaryosuna imza atan Tayfun Güneyer üstleniyor. Yönetmen koltuğunda 2012 yılında Kurtuluş Son Durak ile ilk filmini çeken Yusuf Pirhasan oturuyor.

Oyuncu kadrosunda önemli isimlerin bulunduğu Baba Candır dizisinde son olarak Hayalet Dayı filmiyle sinemaseverleri güldüren Settar Tanrıöğen başrolü üstleniyor. Ona Uraz Kaygılaroğlu, Tülay Bursa, Berna Koraltürk, Özgün Karaman, Melis Tüzüngüç, Tolga Pancaroğlu, Dila Bayrak, Mehmet Ulay ve Selda Özbek gibi isimler eşlik ediyor.

What Happens To My Family dizisinin uyarlaması olan Baba Candır‘ın konusu ise şöyle: Emekli taş fırın ustası Salih, eşinin ölümünden sonra 3 çocuğuna hem babalık hem annelik hem de yaşam koçluğu yapmaya başlamıştır. Salih’in başından geçen olaylar bazen hüzün bazen de neşeli bir şekilde ekranlara gelecek. Dizi 2 Ağustos tarihinden itibaren TRT 1 ekranlarında!

Baba Candır Dizi

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın