Patrondan Kurtulma Sanatı 2 Sinemajor İncelemesi

0 113

Patrondan Kurtulma Sanatı 2 filminin incelemesini okumuş muydunuz? Patrondan Kurtulma Sanatı 2 filminin sinemajor incelemesi sayfamızda yer almaktadır. Patrondan Kurtulma Sanatı 2 filmin izlenir mi? Patrondan Kurtulma Sanatı 2 filmi nasıl? Patrondan Kurtulma Sanatı 2 filmi komik mi? gibi soruların cevabı Patrondan Kurtulma Sanatı 2 filminin incelemesinde yer almaktadır. Horrible Bosses 2 filmi seans ve salon bilgileri de sayfamızda yer almaktadır.
Patrondan Kurtulma Sanatı 2 filminde, takıntılı ve korkunç patronlarından kurtularak kendi işlerini yapan Nick, Kurt ve Dale (Jason Bateman, Jason Sudeikis ve Charlie Day) üçlüsüyle yeniden karşılaşıyoruz. Üçlü, yeni buluşları “The Shower Buddy” için büyük bir satış siparişi aldıktan sonra büyük bir başarıya hazır görünmektedirler. Ancak acımasız iş adamı Burt Hanson (Christoph Waltz) tarafından bir anlaşma sırasında dolandırılınca, rüyaları hızlı bir şekilde finansal bir kabusa dönüşür.

Kahramanlarımız, içinde bulundukları çıkmazdan kurtulmak için bir yol görüyorlar ve amatör dolandırıcılar olarak başka bir plan yapıyorlar. Bu sefer, cinayet yerine Hanson’ın şımarık oğlu Rex (Chris Pine)’i kaçırmayı tasarlıyorlar. Fakat bir problem vardır: Rex de babası kadar kurnaz ve karanlık bir kişiliktir, bütün kaçırma planı onun için şeytani bir hikayeye dönüşür.

Patrondan Kurtulma Sanatı 2 İnceleme

Filmde bazı sahnelerin üzerine çok fazla düşülmediği, biraz gevşek bırakıldığı hissediliyor. Yönetmen ve oyuncu kadrosu (Jennifer Aniston, Jamie Foxx ve Kevin Spacey gibi ünlü yıldızlar), bir komedi filmi yaratmak için sıkı bir şekilde çalışmak yerine, sanki aralarındaki uyumun filmi taşımaya yeterli olacağını düşünmüşler gibi. Aslında bu yöntem bir dereceye kadar doğru olabiliyor. Bunun için Ocean’s 12 filmi örnek verilebilir. Ancak ne yazık ki bu yaklaşım, Patrondan Kurtulma Sanatı 2 filminde Ocean’s 12‘deki gibi bir başarı yakalayamamış.

Konular üzerindeki bu gevşek yaklaşım, bazı gariplikler ortaya çıkararak karakterleri; komik ve konuyla ilişkilendirilebilir oldukları bir noktadan, çizgi filmsel bir aptallığa ve can sıkıcılığa taşıyor. Filmdeki  Nick, Kurt ve Dale (Jason Bateman, Jason Sudeikis ve Charlie Day) üçlüsü bazı yerlerde, sürekli birbirlerininkiyle neredeyse aynı şakalrı tekrarlayıp duruyorlar. Oyuncu kadrosuna katılan Christoph Waltz ve Chris Pine ise, anti-kahraman olarak filme oldukça iyi bir biçimde etki ediyorlar.

Patrondan Kurtulma Sanatı 2 İnceleme

Senaristler Sean Anders ve John Morris -ilk filmin senaristleri John Francis Daley ve Jonathan M. Goldstein’dan aldıkları fikirleri de kullanarak-, seriyi daha akıllıca ve mantıklı bir yörüngeye oturtmayı başarmışlar. Üçlü arkadaş grubunu, büyük ve kötü patronla savaşırken, potansiyel birer korkunç patron pozisyonuna koymuşlar ve bu da filmi daha da ilgi çekici bir hale getirmiş. Film tematik bir anlatım yerine bazen bayağı esprilere prim veriyor. Konusu ele alındığında bu durum normal karşılanabilir, ancak yine de ortada daha ayrıntılı bir şekilde anlatılması gereken bir öykü var.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın